خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

توسط: مصطفی عالمی

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

ساختن موزیک زیبا

.

آلبوم های موسیقی در جاهای مختلفی ساخته می شوند. آلبوم نه اینچ ناخن در استودیو خانگی ساخته شد، جایی که دار و دسته ی  چارلز منسون ۵ نفر را به قتل رساندند. رادیوهد یکی از آلبوم هایش را در خانه ی چارلز منسون و رایانه ی او ساخت و رپر معروف، پرینس هاروی آلبوم خود را در نیویورک و فروشگاه اپل ساخت. اما جاهای عجیب تر از این هم برای ساخت آلبوم است چون شما با گوشی هوشمند خود می توانید این کار را بکنید.

اگرچه سال هاست که گوشی ها توانایی ضبط صدا را دارند، اکثر مردم برای ساختن موزیک چسبیدند به PC و Mac شان. خب آن دستگاه ها قدرت بالایی در ساخت موزیک دارند، ولی با موبایل سریع تر این کار صورت می گیرد. ایده ی ساخت آلبوم با تبلت دیگر قدیمی شده است و الان با داشتن یک گوشی هوشمند با صفحه ی بزرگ می توانید وسیله ی ساخت آلبوم تان را همه جا با خود ببرید. می خواهیم چیز هایی که برای ساخت یک شاهکار احتیاج دارید را به شما معرفی کنیم.

– این مطلب بخشی از هفته ی گوشی است که به بخسی از بهترین تبلت ها و گوشی های جوایز گوشی تک رادار انتخاب شده است. برای فهمیدن این که iPhone 7 چه شکلی خواهد بود، چگونه یک گوشی در فضا می تواند دوام بیاورد و چگونه یک گوشی هوشمند عالی برای خود بخرید. هفته ی گوشی تک رادار را چک کنید و از اطلاعات این هفته آگاه شوید.

.

قدم اول: گوشی مناسب موزیک  بگیرید

.

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

گوشی خوب برای این کار صفحه ی بزرگی دارد و حافظه ی داخلی کافی و یک علامت اپل در پشت آن. با توجه به سیستم iOS و عملکرد آن روی iPhone بسیار گزینه ی مناسب تری نسبت به اندروید برای ساخت آلبوم است. بهترین گزینه iPhone 6 Plus است که البته قیمت بالایی هم دارد. iPhone 6 نیز گزینه ی خوبی است. برای این کار به آداپتور و کابل USB اتصال اپل نیز نیاز دارید تا با دوربین گوشی صدا را تنظیم کنید.

گوشی های اخیر اندرویدی هم برای ضبط صدا بسیار خوب هستند. نمونه ی بارز آن Samsung Galaxy  S6 است که قدرت خود را مدیون موتور جدید سامسونگ، یعنی Exynos است.

از همه مهم تر پشتیبانی از USB OTG است که با وصل کردن USB ارتباط صوتی برقرار می شود. نمی توانید Galaxy S6 تهیه کنید؟ اشکالی ندارد؛ فقط کافی است گوشی شما درگاه USB و OTG که گوگل به آن حالت میزبان می گوید، داشته باشد.

.

قدم دوم: ارتباطات درست بگیرید

.

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

می توانید از میکروفون گوشی خود برای ضبط صدا استفاده کنید. پرینس هاروی آلبوم خود را با میکروفون رایانه اش صبط صدا کرد. حالا اگر شما تجهیزات پیشرفته تری می خواهید، به یک رابط صدا احتیاج دارید. ما واقعا iTrack Solo را دوست داریم که به دستگاه های iOS وصل می شود و ارتباط صوتی با میکروفون XLR برقرار می کند.

همچنین iRig Pre را برای میکروفون و iRig 2 برای گیتاردوست داریم. هدایت گرهای USB شامل Alesis کارهای USB را کنترل می کنند. اما از آن جایی که USB هستند باید به کیت اتصال دوربین وصل شوند. iRig روی اندروید هم کار می کند.

شما محدود به وکال و یا ساز زنده نیستید. MIDI کیبورد هایی هستند که مثل LaunchPad Mini کار می کنند. آن ها به آسانی با برنامه های موزیک و هر دو سیستم اندروید و iOS کار می کنند. راه اتصال آن ها نیز اتصال مستقیم و یا از راه USB رابط MIDI است.
یک نکته ی برای هشدار: دستگاه های Bus-powered، دستگاه هایی هستند که برای کسب نیرو باید به برق یا USB متصل شوند، فقط برای کار با گوشی طراحی شده اند و برای کار با رایانه نیستند. نکته این جاست که شما به یک رابط بین Main-Powered و گوشی تان برای صدا احتیاج دارید.

.

قدم سوم: شاهکار خود را بنویسید

.

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

برنامه های گوشی برای نوشتن موزیک می توانند مفید و کارآمد باشند. برنامه ی SoundPrism روی iOS یکی از همین برنامه های مفید است. یا مورد دیگر iMachine برای iOS است که یک جعبه ی صدای عالی است. همچنین SPC برای اندروید که ست درام جالبی دارد برای هنرمندان طرفدار الکترونیک عالی است.

همچنین ما به کاربران iOS یک برنامه ی هوشمند راجع به سازهای زهی به نام GarageBand را توصیه می کنیم.
یکی از سرگرم کننده ترین راه های تنظیم موزیک حلقه زنی است. به این شکل که تکه های مختلف صدا را پشت سر هم تکرار کنید. Loopy برای iPhone با قیمت ۲۰ یورو بسیار عالی است. روی اندروید از LoopStack یا Sample-tastic Caustic 3 می توان استفاده کرد که برای امتحان کردن رایگان و برای نسخه ی کامل اش فقط ۵٫۹۹ یورو نیاز است.

.

قدم چهارم: آهنگ تان را ضبط کنید

.

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

کاربران iOS این مرحله را بهخوبی انجام می دهند چون امکانات و برنامه های خوبی برای ضبط روی iPhone وجود دارد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که با یک چیز ساده در ابتدا شروع کنید، حتی اگر کمی محدودیت برایتان ایجاد کند. برنامه ی ۳٫۹۹ یورویی اپل یعنی GarageBand برای استفاده بسیار آسان است و شامل برنامه ی داخلی برای صدا و که در پروژه ی GarageBand صدا را ضبط می کند.

در حالی که برنامه های حرفه ای این کار فقط روی iPad هستند، مزیتی برای دارندگان آن است. NanoStudio با قیمت ۹٫۹۹ یورو می تواند ۶ آهنگ را کترل کند که اگر برنامه را کامل خریداری کنید تا ۱۶ آهنگ نیز گنجایش دارد و همچنین دارای ماشین درام عالی هم است. Inutua’s BeatMaker 2 با قیمت ۱۳٫۹۹ قابلیت های خوبی از قبیل ماشین درام و ضبط دو آهنگ همزمان دارد.

Xewton Music Studio با قیمت ۱۰٫۴۹ یورو توانایی عالی در ضبط هم زمان دو آهنگ دارد و گزینه های خروجی و ورودی خوبی دارد. اکثر سازها در برنامه ها خریدنی هستند. روی اندروید سلطان برنامه های موزیک Audio Evolution Music Studio است که تقریبا هر آهنگی را می شود با آن ساخت و دو آهنگ همزمان را می توان با آن ضبط کرد.

سکانس MIDI را اگر برنامه را خریده باشید در دسترس است. فنون ویرایش زیادی در آن هست که همانند رایانه عمل می کند. خریدن  برنامه کار ایده آلی نیست، اما با قیمت ۴٫۴۹ یورو نمی توان شاکی شد. چون به هرحال تولید کنندگان هم می خواهند برای ساختن برنامه های آینده ی خود، پول درآورند.

.

قدم پنجم: دنیا را شگفت زده کنید

.

چگونه روی گوشی هوشمند خود آلبوم بسازیم؟

.

هیچ امیدی به یک شاهکار نیست اگر که شنیده نشود. در عصر دیجیتال، موزیک خود را در دسترس همه قرار دهید. یکی از راه های مناسب برای پخش موزیک، SoundCloud است. چون تحت پشتیبانی همه ی برنامه های موزیک است که شامل GarageBand هم می شود.

اگر چه از طریق SoundCloud نمی توان پول درآورد ولی ارزش صادر شدن آهنگ تان به PC و Mac را دارد. اما اگر می خواهید پول درآورید، آن را در Bandcamp آپلود کنید. پخش کننده ی تازه وارد موزیک، اپل موزیک است که آهنگ تان را با دوستان و طرفداران تان به اشتراک می گذارد. اما آن را نمی توان در iTunes فروخت. برای این کار باید از CDBaby استفاده کنید. اما می توان از دیگر چیزهای آنلاین برای آپلود کردن استفاده کنید.
فقط برای iOS است و اگر کاربر اندروید هستید، باید یک iPhone یا iPad کرایه کنید.
۰ اگر برنامه ی موزیک مورد علاقه تان را جا اندختیم، به ما اطلاع دهید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.