خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

Google Maps آی او اس – قابلیت های موقعیت یابی لحظه ای و اشتراک گذاری سفر

توسط: آرتین

گوگل امروز در طی انتشاری اعلام کرد که نرم افزار Google Maps آی او اس قابلیت دریافت موقعیت مکانی لحظه ای و امکان به اشتراک گذاری تجربیات سفرها را اضافه کرده است.

به این ترتیب می‌توانید دوست و آشنایان خود را از تازه ترین موقعیت مکانی خود باخبر کنید و به آنها اطلاع دهید که دقیقا کجا هستید و چه زمانی به مقصد می‌رسید.

Google Map سرویسی از شرکت گوگل است که بطور کلی خدمات مسیریابی و مکان یابی را به کاربرانش بصورت رایگان ارائه می‌کند که برای کاربران آیفون و آی او اس با نام Google Maps for iOS و برای کاربران اندرویدی با نام Google Maps شناخته می‌شود.

 

Google Maps آی او اس – به اشتراک گذاری موقعیت مکانی و مسیر سفرها

 

در جواب پیام هایی مانند “کجایی؟” می‌توانید به راحتی با استفاده از گوگل مپ آی او اس آیفون و آیپد، اندروید، سرویس تحت وب و.. موقعیت مکانی خود را به دیگران با یک لمس اطلاع دهید و دیگران را در جریان سفرهای خود قرار دهید.

امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای با دیگر افراد در Google Map for iOSامکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای با دیگر افراد در Google Map for iOS

امکان به اشتراک گذاری موقعیت مکانی لحظه ای با دیگر افراد در Google Map for iOS

گوگل می‌گوید که در برنامه Google Map اندروید و آی او اس قابلیتی در فهرست کناری اضافه شده است که درآن می‌توانید افرادی را که می‌توانند از موقعیت مکانی شما باخبر شوند را انتخاب و تعیین کنید.

ویژگی مکان یابی سرخود سیستم عامل iOS در Messages، Apple Maps و Find My Friends کار می‌کند ولی این سرویس ها نمی‌توانند موقعیت مکانی لحظه ای شما را بروز کنند.

شما می‌توانید موقعیت مکانی لحظه ای خود را تنها با مخاطبین گوگل خود به اشتراک بگذارید.

برای ارسال موقعیت به کاربرانی که در گوگل نیستند می‌بایست با یک برنامه پیام رسان دلخواه لینکی که به موقعیت مکانی شما اشاره دارد را برای آنها بفرستید.

انیمیشین زیر قابلیت به اشراک گذاری برنامه سفر را با دیگر کاربران نشان می‌دهد که برای نموه می‌توانید از آن برای سفر های گروهی آگاهی دادن به دیگر همراهان استفاده کنید.

 

امکان به اشتراک گذاری سفرها با دیگر افراد در Google Map for iOS

امکان به اشتراک گذاری سفرها با دیگر افراد در Google Map for iOS

 

برای استفاده از سرویس Google Map تحت وب، صفحه g.co/sharelocation را ببینید.

می‌توانید آخرین ورژن برنامه Google Map for iOS را از اینجا دانلود کنید.

به اشتراک گذاری موقعیت مکانی در Google Map بزودی اضافه خواهد شد.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.