خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

Daydream چیست و چه دستگاه هایی از آن پشتیبانی می‌کنند؟

توسط: آرتین

Daydream نام دستگاه واقعیت مجازی گوگل می‌باشد که نامی بهتر از آن نمی‌توان برایش انتخاب کرد. البته گوگل می‌خواهد این محصول نیز همانند Cardboard، محصولی سیار باشد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

Daydream چیست؟

 

Daydream ، یک دستگاه واقعیت مجازی قابل حمل است که تمامی امکانات لازم برای ارائه تجربه ای خاص از غرق شدن در فضای مجازی به کاربر را دارد. این دستگاه توسط گوشی های هوشمند اندرویدی نسل های آینده پشتیبانی خواهد شد.

 

Daydream

 

Daydream با گوشی های دارای اندروید ۷ سازگاری دارد؛ این دستگاه داخل یک هدست قرار می‌گیرد و برای لذت بیشتر استفاده از آن، دارای یک کنترل کوچک دستی نیز می‌باشد. به این هدست واقعیت مجازی و کنترل آن به صورت کلی Daydream می‌گویند.

این هدست نسخه ای ارتقا یافته از CardBoard می‌باشد و مستقیما از Google Store به قیمت ۶۹€ قابل خرید است.

 

آینده دستگاه های واقعیت مجازی

 

طبیعتا، برنامه های زیادی برای این دستگاه ها در آینده ساخته خواهد شد، مانند برنامه ای که در Google Play برای Cardboard موجود است. توسعه دهندگان سه SDK را در اختیار دارند تا به وسیله آن ها برنامه هایی بسازند تا در سطح بازی هایی باشد که از موتور گرافیکی Unreal و Unity استفاده می‌کنند.

 

Daydream

 

در واقع، Daydream یک سیستم از برنامه ها و الگو هاست که توسط هدست و کنترل، تجربه یک واقعیت مجازی را به کاربر می‌دهد. این بدین معنی است که برنامه های واقعیت مجازی به لطف سهولت در استفاده از این دستگاه به سادگی و با کیفیت بالا ساخته خواهد شد. نکته دیگر این است که شیشه ای که در صفحه این دستگاه به کار رفته است، استاندارد بوده و با همه برنامه ها سازگاری دارد.

 

چه دستگاه هایی از Daydream پشتیبانی خواهند کرد؟

 

اولین نسخه Daydream در پاییز ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. این دستگاه توسط توسعه دهندگانی عرضه می‌شود که از قبل، از نیازمندی های یک گوشی هوشمند برای پشتیبانی از Daydream آگاه می‌باشند.

برای سازگاری یک گوشی هوشمند با Daydream سه نکته کلیدی وجود دارد:

  1. سنسور های بسیار حساس برای تعیین موقعیت گوشی و همچنین حرکت گوشی به صورت هماهنگ با حرکت سر و چشم های کاربر.
  2. صفحه نمایش با کیفیت بالا و سرعت refresh کافی برای ارائه تجربه خوب به کاربر.
  3. پردازنده قوی؛ مهم ترین بخش پردازنده قوی است زیرا هنگامی که کاربر سر خود را تکان می‌دهد، باید با سرعت بالا محاسبات فضایی را انجام دهد.

 

Daydream

 

Google Pixel اولین گوشی هوشمندی است که به صورت رسمی از Daydream پشتیبانی می‌کند؛ علاوه بر این، Pixel ویژگی های گفته شده در بالا را نیز به طور کامل دارد. در سمتی دیگر، برنامه هایی که توسط این گوشی های هوشمند قدرتمند اجرا می‌شوند نیز تاثیر بسیار زیادی دارند. اندروید ۷ مسئولیت ساخت این فضا های مجازی را بر عهده دارد و کیفیت آن را چه از نظر کارایی و چه از نظر ظاهر تضمین می‌کند. همچنین هنگامی که در دنیای مجازی قرار دارید نیز می‌توانید اعلان های خود را دریافت کنید.

توسعه دهندگاه قادر خواهند بود تا از Nexus 6P به عنوان دستگاه اصلی برای راه اندازی Daydream استفاده کنند و آن را درون هدست قرار دهند و در کنار آن نیز از یک گوشی هوشمند دیگر مجهز به ژیروسکوپ (گردش نما) که اندروید آن KitKat و یا بالاتر است به عنوان کنترل آن استفاده کنند.

 

Daydream

 

در سایت Daydream اعلام شده است که Nexus 6P در طول مدت تست به شدت گرم می‌شود. این در حالی است که گوشی های آخر تست شده به اندازه Nexus 6P گرم نمی‌شوند.

اکثر تولید کنندگان گوشی های هوشمند مانند Samsung، HTC، LG، Xiaomi، Huawei، ZTE، ASUS، و Alcatel در پاییز امسال، گوشی های سازگار با Daydream خود را به بازار عرضه می‌کنند. همچنین ممکن است گوشی های هوشمند فعلی که از اندروید ۷ استفاده می‌کنند و از کیفیت بالایی برخوردارند نیز از Daydream پشتیبانی کنند.

 

آیا شما نیز خود را برای این تجربه از واقعیت مجازی آماده کرده اید؟

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.