خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

۵ مورد از برنامه های بی مصرف اندروید که باید از روی گوشی خود حذف کنید

توسط: آرتین

برنامه های بی مصرف – بسیاری از کاربران پس از مدتی استفاده از گوشی هوشمند خود، برنامه های بسیار زیادی بر روی آن نصب کرده که از تعداد زیادی از آن ها حتی استفاده نمی‌کنند.

وجود برنامه های بی مصرف در گوشی هوشمند شما نه تنها موجب اشغال شدن فضای حافظه می‌شوند، بلکه بر روی عملکرد گوشی و عمر باتری نیز تاثیر مستقیم خواهند گذاشت.

بنابراین بهتر است تنها از برنامه های مورد نیاز خود بر روی گوشی استفاده کرده و برنامه های غیر ضروری و بی مصرف خود را پاکسازی نمایید.

در این مطلب به پنج مورد از برنامه های بی مصرف سیستم عامل اندروید که باید از روی گوشی هوشمند شما حذف شوند اشاره خواهیم کرد.

 

برنامه های بی مصرف

 

دلایل مختلفی می‌تواند برای حذف برنامه های اضافی و بدون کاربرد از روی گوشی وجود داشته باشد؛ از جمله این دلایل می‌توان به اشغال کردن فضای حافظه، افزایش مصرف باتری، نمایش تبلیغات زیاد و… اشاره نمود.

گاهی اوقات کاربر نگاهی به گوشی هوشمند خود می‌اندازد و با حجم زیادی از برنامه های نصب شده رو به رو می‌شود که از بسیاری از آن ها هیچ گونه استفاده ای نمی‌کند.

در این شرایط با پاکسازی گوشی و حذف برنامه های اضافی می‌توانید عملکرد دستگاه اندرویدی خود را بهبود بخشیده و از کار کردن با آن لذت ببرید.

 

برنامه های بی مصرف : برنامه های مربوط به آزاد سازی فضای RAM

 

به طور کلی، برنامه هایی که در بک گراند گوشی فعالیت دارند از فضای رم گوشی شما و انرژی باتری آن استفاده می‌کنند، حتی در صورتی که در حالت Standby قرار گرفته باشند.

برنامه هایی که مربوط به آزاد سازی فضای رم می‌باشند در واقع به عنوان ابزاری که از فعالیت سایر برنامه ها در پشت پرده جلوگیری می‌کند به کاربران معرفی می‌شود، اما همین امر نه تنها موجب بهبود عملکرد گوشی نمی‌شود بلکه آن را بدتر نیز می‌کند.

 

برنامه های بی مصرف

 

برنامه هایی که در بک گراند گوشی در حال فعالیت هستند پس از اینکه شما آن ها را متوقف می‌کنید دوباره اجرا خواهند شد.

برای اجرای دوباره برنامه های بسته شده از باتری و حافظه گوشی شما استفاده می‌شود و این روند باز و بسته شدن برنامه ها موجب ناپایداری عملکرد گوشی شما خواهد شد.

بنابراین نصب این دسته از برنامه ها کار بیهوده ای است.

علاوه بر این موارد، سیستم عامل اندروید به صورت خودکار فضای حافظه خود و عملکرد برنامه ها در بک گراند را مدیریت می‌کند و نصب برنامه های مختلف برای این کار اشباه می‌باشد.

 

برنامه های بی مصرف : Clean Master یا برنامه های مشابه با آن

 

این دسته از برنامه ها قصد دارند تا با پاکسازی حافظه گوشی شما از فایل های اضافی موجب بهبود عملکرد گوشی شوند.

برنامه هایی که شما از روی گوشی هوشمند خود حذف می‌کنید، اطلاعات کش خود را پاکسازی نمی‌کنند و در حافظه باقی می‌ماند.

 

برنامه های بی مصرف

 

کاربر برای پاکسازی این فایل ها نیازی به نصب هیچ گونه برنامه ای ندارد و تنها با رفتن به منوی تنظیمات، بخش Storage و انتخاب گزینه Cached data می‌توانید این اطلاعات را پاکسازی کند.

همچنین شما می‌توانید اطلاعات کش یک برنامه خاص را با رفتن به بخش مدیریت برنامه ها در منوی تنظیمات و انتخاب گزینه Clear Chache پاکسازی کنید.

برنامه  هایی مانند Clean Master علاوه بر اینکه مقدار زیادی از انرژی باتری گوشی شما را مصرف می‌کنند، با تبلیغات بیش از حد خود موجب افزایش مصرف حجم اینترنت شما نیز خواهند شد.

 

برنامه های بی مصرف : برنامه Facebook

 

Facebook یکی از شبکه های اجتماعی بزرگ در فضای اینترنت بوده و برنامه آن در بسیاری از گوشی های هوشمند به صورت از پیش نصب شده وجود دارد.

اما این برنامه در سال های اخیر به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

 

برنامه های بی مصرف

 

برنامه Facebook قسمت زیادی از فضای حافظه گوشی شما را اشغال کرده، همیشه در بک گراند گوشی در حال اجرا می‌باشد، دارای مجوز های بسیاری حساسی است و از همه بدتر میزان بسیار بالایی از مصرف حجم اینترنت گوشی شما را به خود اختصاص می‌دهد.

در صورتی که همچنان قصد استفاده از این شبکه مجازی را دارید می‌توانید به وسیله مرورگر گوشی خود از نسخه موبایل وبسایت آن استفاده نمایید.

 

برنامه های بی مصرف : برنامه های از پیش نصب شده

 

بسیاری از گوشی های هوشمند دارای برنامه های از پیش نصب شده هستند.

این برنامه ها می‌توانند در هر زمینه ای باشند و بسیاری از شرکت های سازنده علاوه بر برنامه های گوگل، برنامه های غیر ضروری و بی مصرف خود را نیز به صورت از پیش نصب شده بر رو گوشی های هوشمندشان قرار می‌دهند.

این برنامه ها به صورت ایده آل تنها فضای حافظه گوشی شما را اشغال می‌کنند، اما متاسفانه بسیاری از آن ها در پشت پرده نیز فعالیت داشته و بر روی عملکرد گوشی شما نیز تاثیر خواهند گذاشت.

خبر بدی که در مورد این دسته از برنامه ها وجود دارد این است که بسیاری از آن ها را نمی‌توان به راحتی از روی گوشی حذف کرد.

شما می‌توانید در قسمت مدیریت برنامه ها در منوی تنظیمات گوشی خود، قابل نصب بودن یا نبودن برنامه های از پیش نصب شده را بررسی نمایید.

همچنین می‌توانید در منوی برنامه ها با نگه داشتن انگشت خود بر روی برنامه مورد نظر و قرار دادن آن بر روی گزینه app info از اینکه برنامه مورد نظر قابلیت حذف را دارد یا غیر فعال شدن اطلاع یابید.

برای حل این مشکل ساده ترین راه این است که گوشی هوشمند خود را از شرکتی خریداری کنید که یا از برنامه های از پیش نصب شده کمی استفاده می‌کند، یا اینکه اجازه حذف این برنامه ها را به کاربر می‌دهد.

Huawei و Honor دو شرکت بسیار خوب در این زمینه هستند.

 

برنامه های بی مصرف : برنامه های ذخیره باتری

 

مشابه برنامه های ذخیره فضای رم، برنامه های ذخیره باتری نیز کاملا بی مصرف می‌باشند.

بسیاری از کاربران از این برنامه ها انتظار معجزه را دارند، اما در واقع دلایل بسیار کمی برای قرار گرفتن این برنامه ها در میان برنامه های کاربردی سیستم عامل اندروید وجود دارد.

برای کاهش مصرف باتری، کاری که باید انجام دهید، کاهش مصرف انرژی سیستم عامل گوشی و برنامه های در حال اجرا بر روی آن می‌باشند.

بنابراین برای گرفتن کنترل سیستم، برنامه نصب شده باید بر روی فعالیت سیستم عامل کنترل داشته باشد و از آنجایی که سیستم عامل اندروید بدون دسترسی روت به شما اجازه کنترل را نخواهد داد، برنامه های موجود در Play Store نمی‌توانند عملکرد مفیدی در این زمینه برای شما داشته باشند.

تنها کار مثبتی که این برنامه می‌توانند برای شما انجام دهند این است که هنگام مشاهده مصرف بالای باتری توسط یک برنامه به شما هشدار دهند؛ از آنجایی که در صورت بسته شدن این برنامه ها دوباره به صورت خودکار اجرا خواهند شد، این وضعیت برعکس شده و موجب افزایش مصرف باتری نیز خواهد گشت.

 

برنامه های بی مصرف

 

راه حل جایگزینی که به جای استفاده از اینگونه برنامه ها پیشنهاد می‌شود این است که وارد منوی تنظیمات گوشی هوشمند خود شده و در قسمت Battery، برنامه ای که مصرف بالایی دارد را پیدا کنید و آن را Force Stop نمایید.

 

معرفی ۵ برنامه پر مصرف که استفاده از آن ها مصرف باتری گوشی را افزایش می‌دهد

 

نظر شما در مورد برنامه های معرفی شده در این مطلب چیست؟

آیا تا کنون از این دسته برنامه ها استفاده کرده اید؟

نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.