خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

سامسونگ دعوای حقوقی با اپل را به دیوان عالی می‎کشاند

توسط: Pars

اوایل این ماه، سامسونگ اعلام کرد که ۵۴۸ میلیون دلار به اپل پرداخت خواهد کرد، بعد از اینکه دستور داده شد برای این دعوای حقوقی این مبلغ را به رقیب خود پرداخت کند. این چک برای اولین پرونده‎ی تخطی از حقوق انحصاری خواهد بود که ابتدا اپل را محق دریافت ۱ میلیارد دلار کرده بود. قاضی Lucy Koh سرانجام درخواست تشکیل جلسه‎ای جدید را کرد.

دعوای حقوقی

حتی با آنکه عده‎ای ممکن است سامسونگ را خوش شانس بدانند که توانسته از زیر پرداخت نیمی از مبلغ تعیین شده‎ی اولیه فرار کند، ولی خود این کمپانی این فکر را ندارد. سامسونگ درخواستی را به دیوان عالی آمریکا ارائه داده و از بالاترین مقام دادگاهی این کشور خواسته است که این رای را لغو کنند. سامسونگ می‎گوید که به هیئت ژوری اطلاعات کافی برای درک مسائل مربوط به حقوق انحصاری داده نشده است.

پرونده‎هایی که در دیوان عالی مطرح می‎شوند توسط دادگستری‎ها انتخاب می‎‎شوند، بنابراین هیچ تضمینی نیست که این پرونده در دیوان عالی مطرح شود. ولی اگر این کار صورت گیرد، هم سامسونگ و هم اپل ۳۰ دقیقه بحث شفاهی و هم چنین خلاصه‎هایی از مواردی که فکر می‎کنند در پرونده حق با آن‎ها است می‎توانند قرار دهند. سامسونگ ادعا می‎کند که قانون فعلی حقوق انحصاری برای زمانه‎ی مدرن مناسب نیست، و دیوان عالی باید این پرونده را بررسی کند. سامسونگ اضافه می‎کند که “اگر قوانین حقوقی فعلی پا برجا باشد، می‎تواند باعث کاستن نوآوری، خاموش کردن رقابت و اثر گذاشتن منفی روی اقتصاد و مشتریان شود.”

phonearena

 

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.