خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

۱۷ نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

توسط: مصطفی عالمی

۱۷ نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

بعضی افراد می گویند Apple Watch هنوز کار زیادی از پسش برنمی آید. البته این ساعت هر چیزی هست جز یک گجت ساده و بدون ویژگی. تقریباً همان اندازه نرم افزارش عالی است (اگر بیشتر نباشد) که iOS هست.
پتانسیل های فراوانی وجود دارد. اما این همچنین بدان معنی است که تعداد زیادی بهینه سازی و ویژگی کوچک در آن هستند که شاید در هفته اول و یا حتی ماه اول استفاده از آن متوجهشان نشوید.
این ها بهترین نکته ها و ترفندهای TechRadar هستند تا به شما کمک کنند حداکثر بهره را از Apple Watch خود ببرید.

.

۱- تغییر قالب صفحه تا کمتر آزار دهنده باشد

.

17 نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

با سفارشی کردن صفحه برنامه های Apple Watch، آن را سرگرم کننده تر کنید. این یک جور دسته بندی لانه زنبوی و جدا از ساعت در وسط صفحه است که در آن می توانید مکان هر برنامه را جابجا کنید.
نمی توانید این صفحه را بر روی ساعت سفارشی کنید، اما با کلیک بر روی قسمت بالای تب My Watch بر روی برنامه ساعت موجود در آیفون می توانید این کار را انجام دهید. دقیقاً ظاهری مانند صفحه برنامه های ساعت دارد که به شما امکان می دهد برنامه ها را هر طور که مایلید بکشید و جابجا کنید.

.

۲- عکس گرفتن از صفحه نمایش دقیقاً مثل آیفون

.

دوست دارید از سرعت فوق العاده ای که در دویدن به آن رسیده اید و یا امتیازی که در یکی از بازی های افتضاح Apple Watch کسب کرده اید، عکسی بگیرید؟ به راحتی قابل انجام است، و دقیقاً مانند آیفون عمل می  کند. دکمه روشن کردن را به همراه دکمه چرخنده فشار دهید و صفحه فلش خواهد زد، که به شما می گوید تصویر در برنامه Photos ذخیره شده است.

.

۳- Apple Watch به شما امکان می دهد از زمان جلو بزنید

.

آیا شما از کسانی هستید که زمان را ۱۵ دقیقه جلو می کشند تا جلوتر از چیزها بماند؟ این رفتاری عجیب از انسان است که می توانید آن را بر روی Apple Watch نیز پیاده سازی کنید. برای این کار، به برنامه Settings رفته و آیتم Time را انتخاب کنید. اینجا می توانید تا حداکثر ۵۹ دقیقه زمان را جلو بکشید.

.

۴- سفارشی کردن قالب  پیام های از پیش تعیین شده

.

شما نمی توانید پاسخ های پیام ها را در Apple Watch خود تایپ کنید و هرکسی هم تماسیل ندارد تا چیزی که می خواهد بگوید را به سیری دیکته کند، با این حال می توانید پیام های عمومی را بنویسید و آن ها را مستقیماً از درون ساعت خود ارسال کنید. چیزهایی از قبیل “OMG”، “LOL” و “متأسفم در حال شامپو زدن سگ خانگی ام هستم” احتمالاً کار خیلی ها را راه می اندازد.
می توانید این پیام ها را در برنامه ساعت آیفون در بخش پیام ها زیر تب My Watch تعریف کنید. بخشی که به آن نیاز دارید Default Replies نام دارد.

.

17 نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

۵- سفارشی کردن نمای ساعت

.

تغییر نمای ساعت بهترین روش برای سفارشی کردن Apple Watch شما بدون لوازم جانبی است. تعدادی نمای از پیش نصب شده وجود دارد. کافیست بر روی صفحه فشار دهید تا لیستی از نماهای در دستری به نمایش دربیاید.
در پیش نمایش هر نما یک دکمه سفارشی سازی خواهید دید. این به شما امکان می دهد بخش های نمای ساعت را تغییر دهید. بخش های قابل سفارشی سازی با رنگ سبز مشخص شده اند و می توانید با یک تلنگر به چرخنده دیجیتالی میان هریک از تنظیمات جابجا شوید.

.

۶- بدون استفاده از برنامه ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید

.

در ابتدا به نظر می رسد که تنها از طریق برنامه exercise می توانید ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید، اما راه دیگری هم هست. کافیست نمای ساعت را به بالا بکشید، سپس دو بار به چپ بکشید تا صفحه ضربان سنج را مشاهده کنید. صفحه را لمس کنید تا ساعت ضربان قلب شما را اندازه گیری کند. به همین سادگی.

.

17 نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

۷- از Apple Pay برای خرید در ایالات متحده و انگلستان استفاده کنید

.

آیا می دانستید که Apple Pay در ایالات متحده و انگلستان در دسترس است؟ البته که می دانستید! کافیست به راحتی Apple Pay را در آیفون خود راه اندازی کرده و کار تمام است. می توانید با استفاده از Apple Watch خود در هرکدام از پایانه های بدون تماس خرید، پرداخت کنید.
در انگلستان حتی می توانید از آن برای جایگزینی کارت Oyster خود در TfL استفاده کنید.

.

۸- پیگیری دویدن و دوچرخه سواری

.

Apple Watch دارای جی پی اس داخلی نیست، پس اگر می خواهید به عنوان یک ردیاب جی پی اس برای دویدن و دوچرخه سواری از آن استفاده کنید، باید گوشی خود را به آن متصل کرده باشید. کافیست یک برنامه که از جی پی اس استفاده می کند را نصب کنید و در مدت دویدن گوشی خود را همراه داشته باشید.
برنامه های خوب برای ردیابی ورزش عبارتند از Runkeeper، Nike+ Running، Map My Run و Strava.

.

۹- چند وظیفه ای و بارگزاری سریع برنامه ها

.

نیازی نیست هر بار که می خواهید برنامه ای را باز کنید، در منوی برنامه ها یا زحمت شروع به تور انداختن کنید. به جای آن، سریع دو بار دکمه چرخنده را فشار دهید تا آخرین برنامه ای که استفاده کرده اید اجرا شود. همین ژست می تواند برای جابجایی میان دو برنامه استفاده شود. چه کسی گفته Apple Watch قابلیت چند وظیفه ای ندارد؟

.

۱۰- از حالت حفظ نیرو استفاده کنید تا عمر باتری بهتری بدست بیاورید

.

یکی از مواردی که مردم درباره Apple Watch از آن گله دارند، عمر باتری است. با این حال اگر واقعاً می خواهید زمان خوبی دوام بیاورد و حاضرید به خاطر آن از ویژگی های ساعت دست بکشید، می توانید از حالت Power Reserve استفاده کنید. وقتی دکمه روشن کردن را برای چند ثانیه نگاه دارید، به نمایش در آمده و دستگاه شما را به یک ساعت عادی تبدیل خواهد کرد.

.

۱۱- سفارشی سازی اعلان ها

.

می توانید در برنامه Watch انتخاب کنید کدام یک از اعلان ها در Apple Watch شما به نمایش درمی آیند. کافیست به تب My Watch رفته و اعلان ها را انتخاب کنید. در پایین این صفحه می توانید به دلخواه دسترسی برنامه ها به اعلان ها را فعال و یا غیر فعال کنید.

.

۱۲- انتقال موسیقی به ساعت شما

.

آیا می دانستید می توانید موسیقی را به صورت محلی بر روی Apple Watch پخش کنید؟ ۲گیگا بایت فضا برای استفاده موسیقی در آن قرار دارد که می توانید با اتصال یک هدفون بلوتوث، به آهنگ ها گوش دهید.
برای انتقال آهنگ ها، آن ها باید جزئی از یک لیست پخش باشند. در برنامه Watch به قسمت My Watch رفته و در آنجا Music را انتخاب کنید، در اینجا یک منوی Synced Playlist خواهید دید که به شما امکان می دهد انتخاب کنید کدام یک از لیست های پخش انتقال می یابند. برای همگام سازی ساعت شما باید به شارژر متصل باشد، پس ابتدا آن کار را انجام دهید.

.

۱۳- یک ریست سخت انجام دهید

.

اگر می خواهید نرم افزار Apple Watch را ریست کنید، دکمه چرخنده دیجیتالی را همراه با دکمه روشن کردن به مدت چند ثانیه نگاه دارید. این ساده ترین روش برای سعی در حل مشکلات مربوط به عملکرد Apple Watch می باشد.

.

۱۴- از ساعت برای پیدا کردن آیفون خود استفاده کنید

.

آیا این می تواند بهترین ویژگی Apple Watch باشد؟ می توانید از آن برای به صدا درآوردن یک آلارم از بلندگوهای آیفون خود استفاده کنید تا پیدا کردن آن آسان تر شود. از نمای ساعت به سمت بالا بکشید و سپس آیکان گوشی در پایین صفحه را فشار دهید. سپس آیفون شروع به پخش صدا خواهد کرد، اما به صورت کوتاه، نه یک آلارم زشت و خجالت آور.

.

17 نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

۱۵- برای صرفه جویی در پول از یک بند شخص ثالث استفاده کنید

.

اپل دستگاه های خوبی می سازد. همه این موضوع را می دانیم. اما به طرز وحشتناکی هم گران هستند. اگر نسخه Apple Watch Sport را خریداری کرده و می خواهید کلاس آن را بالا ببرید، می توانید به جاهایی مانند Mobile Fun سر بزنید که تعداد فراوانی بند ساعت شخص ثالث را ارائه می کنند. بضی از آن ها بسیار ارزانند، بقیه بسیار باکیفیت بوده و در عین حال از اجناس اپل ارزان تر می باشند. بند Baseus Milanese با قیمت ۶۹٫۹۹ پوند گزینه خوبی به نظر می آید.

.

۱۶- برای بیدار کردن سیری دکمه چرخنده را نگاه دارید

.

17 نکته و ترفند برای استفاده حداکثر از Apple Watch

.

می خواهید با سیری صحبت کنید؟ کافیست دکمه چرخنده دیجیتالی را نگاه دارید تا بیدارش کنید. چیزهایی که می توانید از سیری بپرسید شامل مواردی مانند پیدا کردن نزدیک تری رستوران، مقدار کالری در یک شکلات، و زمان تولد وینستون چرچیل می باشد. اطلاعات مفید روزمره، درست است؟

.

۱۷- Apple TV را کنترل کنید

.

Apple Watch نمی تواند هر تلوزیونی را کنترل کند، اما هر دستگاه Apple TV را می توان به وسیله آن کنترل کرد. استفاده از آن آسان است، زیرا اساساً می توانید از همان کنترل های رسانه موجود در آیفون خود استفاده کنید. این کار به وسیله یک برنامه که ممکن است تا به حال کاملاً آن را نادیده گرفته باشید انجام می شود: این برنامه Remote نام دارد و ظاهرش شبیه یک مثلث سفید در یک دایره آبی می باشد.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.