خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

پلی استور – روش های حل مشکلات مختلف Google Play Store

توسط: آرتین

پلی استور: تقریبا همه کاربران اندروید تجربه دست و پنجه نرم کردن با مشکلات Google Play Store را داشته اند؛ چه این مشکلات، پیغام خطایی موقع دانلود برنامه باشد، چه باز نشدن برنامه به طور کامل. در این مطلب به بررسی راه حل های این مشکلات می‌پردازیم.

 

بررسی تاریخ و ساعت در بخش تنظیمات

 

گوگل برای برنامه پلی استور، ساعت و تاریخ گوشی اندرویدی شما را چک می‌کند. اگر این برنامه زمان مناسب را پیدا نکند با مشکلاتی رو به رو می‌شود. سرور های گوگل با زمان بندی دقیق، عمل همگام سازی را با دستگاه شما انجام می‌دهند تا پلی اسنور بتواند به خوبی کار کند.

برای حل این مشکل شما باید به منوی تنظیمات خود بروید و قسمت تاریخ و ساعت گوشی خود را بررسی کنید. در این قسمت گزینه تنظیم خودکار وجود دارد که با اتصال به اینترنت ساعت و تاریخ گوشی شما به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

 

پلی استور

 

اگر تاریخ و ساعت دستگاه شما در حالت خودکار بود و همچنان پلی استور کار نمی‌کرد، به بخش تنظیمات رفته و به صورت دستی زمان را تنظیم کنید. برای این کار ابتدا حالت تنظیم خودکار را غیر فعال کرده و سپس تاریخ و ساعت را با نهایت دقت تنظیم کنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد نگران نباشید زیرا در ادامه راه حل های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 

پاک کردن کش پلی استور

 

در برخی موارد، با پاک کردن کش پلی استور می‌توانید آن را دوباره راه اندازی کنید. کش حافظه ای است که به صورت موقت یک سری داده ها را در خود ذخیره می‌کند و می‌تواند به سرعت و بدون بارگذاری مجدد آن ها را نمایش دهد. خالی کردن آن کار بسیار راحتی است و می‌تواند مشکل شما را حل کند.

 

پلی استور

 

برای این کار شما باید در بخش تنظیمات وارد بخش مدیریت برنامه ها شوید و در آن قسمت برنامه پلی استور را پیدا کرده و در قسمت Storage، پاک کردن کش را انتخاب کنید؛ اگر با این روش نیز مشکل شما حل نشد باید به سراغ روش بعدی بروید.

 

پاک کردن دیتای پلی استور

 

این مرحله مقداری به مرحله قبل شباهت دارد با این تفاوت که در این مرحله مقدار بیشتری از داده ها را پاک می‌کنیم. این عمل باعث می‌شود تا برنامه به وضعیت روز اول خود بازگردد و اطلاعات ذخیره شده شما در آن از بین برود. قبل از انجام این مرحله از داشتن اطلاعات اکانت خود برای ورود مجدد به برنامه اطمینان حاصل فرمایید.

برای انجام این کار همانند مرحله قبل، پلی استور را در برنامه ها پیدا کرده و این بار گزینه پاک کردن دیتا را انتخاب کنید.

 

پاک کردن دیتا و کش Google Play Services

 

گاهی اوقات مشکلات پلی استور به برنامه Google Play Services باز می‌گردد. اگر Google Play Store را قلب دستگاه اندرویدی تصور کنید، Google Play Services مانند روح آن است. این برنامه در کنار برنامه های دیگر فعالیت می‌کند و باعث می‌شود تا آن ها با بخش های مختلف دستگاه ارتباط برقرار کنند.

 

پلی استور

 

اگر پاک کردن دیتا و کش پلی استور مشکل شما را برطرف نکرد، دیتا و کش Google Play Services را نیز پاک کنید.

 

نصب آخرین نسخه Google Play Services

 

یکی دیگر از راه های مقابله با این مشکل، نصب آخرین آپدیت Google Play Services است. همیشه آخرین آپدیت برنامه ها پایدار تر است بنابر این بهتر است آن را به روز نگه دارید.

 

پلی استور

 

برای این کار، پس از اینکه از به روز بودن پلی استور اطمینان یافتید، وارد آن شده و آخرین نسخه برنامه را از آنجا دریافت کنید. همچنین می‌توانید از گزینه Auto-Update apps نیز استفاده کنید تا هر موقع آپدیت جدیدی برای برنامه هایتان عرضه شد، به صورت خودکار آن را دریافت کنید.

 

ریست کردن حساب گوگل

 

اکنون به سراغ روش های جدی تر می‌رویم. در این روش کل حساب گوگل شما در تمامی برنامه ها ریست خواهد شد بنا بر این قبل از انجام از داشتن اطلاعات حسابتان مطمئن باشید.

 

پلی استور

 

برای انجام این کار به بخش حساب ها در تنظیمات رفته و تمامی حساب های گوگل خود را پاک سازی کنید؛ سپس دوباره از همان بخش آن ها را اضافه کنید.

 

بررسی برنامه های غیر فعال شده

 

بسیاری از برنامه ها برای راه اندازی، به برنامه های دیگری وابسته اند، مخصوصا وقتی با برنامه های سیستمی مانند Google Play Store سروکار دارید. اگر اخیرا برنامه ای را غیر فعال کرده اید، احتمال اینکه دلیل مشکل همان برنامه باشد وجود دارد.

 

پلی استور

 

به بخش مدیریت برنامه ها در تنظیمات رفته و به پخش پایین آن بروید؛ در این قسمت برنامه های غیر فعال شده وجود دارد و شما با زدن بر روی کلید فعالسازی آن ها را آزاد کنید.

 

غیر فعال کردن VPN

 

 

پلی استور

 

فعال کردن VPN بهترین روش برای دریافت فایل های مورد علاقه در خارج از محدود جغرافیایی خود است. همچنین با VPN می‌توانید برنامه های کشور های دیگر را نیز از Google Play Store دریافت کنید؛ اما همین VPN ممکن است باعث ایجاد مشکل در Google Play Store در منطقه شما شود. اگر از VPN استفاده می‌کنید آن را غیر فعال کنید.

فعال کردن برنامه مدیریت دانلود

 

 

پلی استور

 

ممکن است در صورت غیر فعال بودن برنامه مدیریت دانلود، Google Play Store به خوبی کار نکند. برای این کار در بخش مدیریت برنامه ها برنامه Downloads را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید؛ سپس در بالای صفحه دو گزینه خاکستری رنگ را مشاهده می‌کنید. اگر یکی از گزینه ها Enable یا فعالسازی بود به معنای این است که برنامه غیر فعال است و شما با کلیک کردن بر روی آن، آن را فعال می‌کنید.

 

پاک کردن آپدیت های قبلی

 

عموما هنگامی که شما با برنامه ای به مشکل بر می‌خورید آن را پاک کرده و دوباره نصب می‌کنید؛ اما Google Play Store یک برنامه سیستمی است. کاری که می‌توانید در مورد آن انجام دهید این است که آپدیت های قبلی آن را پاک کنید.

برای این کار به بخش مدیریت برنامه ها رفته و Google Play Store را انتخاب و گزینه پاک کردن به روز رسانی ها را انتخاب کنید.

 

بازگشت به تنظیمات کارخانه

 

اگر با انجام دادن این روش ها همچنان مشکلتان پابرجاست، راه حل آخر بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه است. برای این کار به بخش  Backup&Reset در تنظیمات گوشی بروید و در صورت تمایل از اطلاعات گوشی خود پشتیبان تهیه کنید؛ سپس گزینه بازگردانی به تنظیمات کارخانه را انتخاب کرده و آن را تایید کنید. سپس گوشی شما همانند روز اولی می‌شود که آن را خریدید.

 

پلی استور

 

اگر این راه حل ها قادر به حل مشکل شما بود و یا راه حل بهتری برای حل این مشکل سراغ دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.