خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

آیفون ایکس – آموزش بررسی درصد باتری در آیفون ایکس

توسط: آرتین

در مدل‌های قبلی گوشی‌های آیفون اپل، شما به سادگی می‌توانستید درصد باتری را فعال کرده و همیشه در قسمت نوار وضعیت آن را مشاهده کنید؛ اما این موضوع در آیفون ایکس کمی فرق کرده و دیگر به عنوان یک قابلیت به شمار نمی‌رود.

از آنجایی که فضای گوشه‌های صفحه این گوشی به اندازه کافی بزرگ نیستند تا آیکون‌های مختلفی را همانند نسخه‌های قبلی آیفون در آن قرار داد، بایستی تصمیمی برای رفع این مشکل گرفته می‌شد.

یکی از این تصمیم‌ها برداشتن درصد باتری از قسمت نوار وضعیت بود، چرا که حتی همین قدر فضای اضافی نیز باعث خلوت شدن و بهتر دیده شدن صفحه نمایش می‌شود.

با این حال افراد بسیار زیادی هستند که به در دسترس بودن درصد باتری وابسته هستند و از این وضعیت راضی نیستند. اگر چه آیکون باتری به صورت تقریبی به شما اطلاعاتی از میزان باتری باقی مانده می‌دهد، اما بدون وجود درصد باتری، شما قادر به تشخیص دقیق میزان عمر باقی مانده از باتری نخواهید بود.

با این وجود هنوز هم شما می‌توانید مقدار باتری که در آیفون ایکس اپل استفاده می‌کنید را در محدوده‌ای وسیع‌تر مشاهده کنید.

برای انجام این کار سه راه وجود دارد که در ادامه به آموزش آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 

آیفون ایکس

 

اولین راه و سریع‌ترین راه این است که از سیری، دستیار صوتی اپل بخواهید که درصد باتری را در اختیار شما قرار دهد. برای این کار تنها کافی است عبارت “What’s my battery percentage” به معنای «درصد باتری من چقدر است؟» یا هرچیز دیگر که این مفهوم را به او برساند را به سیری بگویید.

 

شاید این راه بهترین راه نباشد، به خصوص زمانی که شما قصد شارژ کردن آیفون ایکس خود را نداشته باشید، اما شما با وصل کردن گوشی خود به شارژر می‌توانید ببینید که دقیقاً چقدر شارژ باتری دارید.

 

 

آیفون ایکس

 

برای باز کردن کنترل سنتر تنها کافی است انگشت خودرا از گوشه سمت راست به پایین بکشید و میزان باتری باقی مانده خودرا به صورت دقیق مشاهده کنید. ساده‌ترین و به احتمال زیاد پر استفاده ترین راه برای فهمیدن میزان باتری باقی مانده همین خواهد بود.

امیدواریم که از این مطلب استفاده کامل را برده باشید.

می توانید مطالب قبلی مربوط به آموزش اپل را نیز در سایت مشاهده کنید. همچنین اگر نظری درباره دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.