خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

مشکل میکروفن آیفون ۷ پس از آپدیت به iOS 11.3 به بعد

توسط: آرتین

اپل ظاهرا متوجه یک مشکل در میکروفن برخی مدل های آیفون ۷ شده است. این کمپانی گفته است که برخی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس های آن که در دست کاربران است با میکروفن داخلی گوشی به مشکل خورده اند. این مشکل بر روی فقط برخی از دستگاه ها که به iOS 11.3 یا بالاتر بروزرسانی شده اند، بروز کرده است.

اپل یک متن داخلی به ارائه دهندگان خدمات مجاز خود این هفته ارائه کرد که یک کپی از آن توسط وبسایت MacRumors بدست آمد. در این متن نوشته شده که گوشی هایی که دارای این مشکل هستند ممکن است در هنگام تماس تلفنی دکمه مربوط به اسپیکر را به رنگ خاکستری (غیرفعال) نشان دهند و کاربر را از شنیدن در هنگام تماس یا تماس ویدیویی FaceTime باز دارد.

دیگر مشکلاتی که ممکن است برای کاربرانی که آیفون ۷ خود را به iOS 11.3 بروز کرده اند وجود داشته باشد، عدم وجود صدا در زمان پخش یک ویدیوی یا صوت ضبط شده است.

متن پشتیبانی اپل که درباره میکروفن در گوشی های آیفون، آیپد و آیپاد ارائه می کند توضیحی درباره این مشکل نداده است.

در گزارش MacRumors آمده است که :

از ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل خواسته شده که ابتدا از مشتریان بخواهند تا هدست بلوتوث یا هر دستگاه جانبی صوتی دیگری که به گوشی آیفون خود وصل کرده اند را قطع یا خاموش کنند تا بررسی کنند که آیا در این صورت مشکل برطرف می شود.

اگر دکمه اسپیکر در زمان تماس همچنان خاکستری و غیر فعال است به ارائه دهندگان خدمات گفته شده تا مراحل تشخیص عیوب صوتی را احرا کنند. گوشی هایی که این مشکل را دارند پیامی با متن “device could not detect dock” یا “accessory not supported” را نمایش خواهد داد که در این صورت سرویس دهنده می توان مراحل تعمیر را انجام دهد.

هنور دقیق مشخص نیست که آیا iOS 11.3 باعث بروز مشکلی سخت افزاری در گوشی شده یا این مشکل به نرم افزار مرتبط می شود و با یک بروزرسانی در آینده حل خواهد شد.

این مشکل فقط برای برخی گوشی های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس رخ داده است که کاربران با مراجعه به نمایندگی های مجاز اپل می توانند به صورت رایگان آن را تعمیر کنند.

آیا گوشی تلفن شما هم با این مشکل مواجه شده است؟ می توانید در این باره جزئیات بیشتری با ما در میان بگذارید!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.