خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

مشکلات Galaxy Note 5 و راهکار ها

توسط: آرتین

با اینکه Samsung Galaxy Note 5 فبلت کاملی است و کاملا نیاز های کاربرش را رفع می‌کند اما مانند هر دستگاه هوشمند دیگری اشکالاتی هم دارد، به همین جهت در ادامه قصد بررسی این مشکلات و ارائه راهکار برای رفع آنها داریم.

مشکلات Galaxy Note 5 و راهکار ها

 

مشکل گیر کردن S-Pen در Galaxy Note 5

 

یکی از مشکلات مهم و البته رایج Galaxy Note 5 گیر کردن قلم در شیار به دلیل جا خورد اشتباه است که در برخی مواقع حتی با سعی در بیرون آوردن آن ممکن است خرابی هایی را بوجود آورد و موجب از بین رفتن گارانتی تلفن هوشمند شما شود.

 

samsung-galaxy-note-5-s-pen_appget

 

البته که پیش گیری بهتر از درمان است! بنابراین سعی کنید قبل از جا زدن S-Pen در شیارش از قرارگیری صحیح آن اطمینان پیدا کنید، اما پیشگیری برای کسی که در حال حاضر دچار چنین مشکلی شده چاره ساز نیست! بنابراین خبر وب این است که به راحتی می‌توانید با تکه ای کاغذ جلوی حسگر را مسدود کنید تا از برگشتن دوباره قلم جلوگیری شود، روش اینکار را می‌توانید از طریق ویدئو رفع مشکل گیر کردن قلم S-Pen مشاهده کنید.

 

مشکل گیر کردن یا خاموش شدن یا هر مشکل اتفاقی دیگر در Galaxy Note 5

 

این مشکل تنها برای Galaxy Note 5 پیش نمی‌آید بلکه ممکن است برای هر دستگاه هوشمندی اتفاق بیوفتد بنابراین راه کاری هم که قرار است ارائه کنیم راهکاری عمومی است، در زمان هایی که به اصطلاح Galaxy Note 5 شما هنگ می‌کند یا به ظور اتفاق خاموش می‌شود در اکثر مواقع مشکل نرم افزاری است و راه حل بسیار ساده ان راه اندازی دوباره یا به اصطلاح Reboot است، اما به عنوان مثال اگر با برنامه کابردی خاصی چنین مشکل هایی را دارید بهتر است ابتدا یکبار Cache برنامه را از تنظیمات و بخش Apps پاکسازی کنید و در نهایت در صورتی که مشکل حل نشد برنامه مورد نظر را به طور کلی پاکسازی کنید.

 

Galaxy-Note-5-settings-reset_appget

 

راه کار دیگر برای حل چنین مشکلاتی بازگشت به تنظیمات کارخانه یا همان Factory Reset است که در اکثر مواقع درنهایت با ۲ بار انجام اینکار مشکل شما برطرف می‌شود اما چنین مشکلاتی فقط به دست تیم فنی شرکت سازنده دستگاه هوشمند شماست تا بطور کلیی حل شود، بنابراین سعی کنید این مشکلات را به آنان گزارش کنید و منتظر بروزرسانی های جدید باشید.

 

مشکل شارژ بسیم در Galaxy Note 5

 

برخی از کاربران Galaxy Note 5 در رابطه با شارژ بیسیم مشکلاتی دارند و اینکه به این وسیله نمی‌توانند شارژر کنند؛ بخشی عظیمی از کاربران به این دلیل دچار مشکل هستند که از شارژ های متفرقه و نامعبتر استفاده می‌کنند.

 

samsung-galaxy-note-5_appget

 

اما عده ای دیگر مشکل متفاوتی دارند به عنوان مثال درمواقعی که صفحه نمایش خاموش می‌شود ممکن است شارژ بیسیم هم قطع شود بنابراین تا زمانی که چنین مشکلی از سوی توسعه دهندگان نرم افزاری حل شود بهتر است تلفن هوشمند خود را در حالت DayDream بگذارید تا صفحه نمایش خاموش نشود.

 

مشکل وای فای یا بلوتوث در Galaxy Note 5

 

این مشکل را تقریبا اکثر کاربران اندرویدی تجربه کردند، ممکن است نتوانید به یک شبکه WiFi متصل شوید یا متصل شوید اما امکان استفاده از آن را نداشته باشید و در مورد بلوتوث هم همینطور ممکن است نتوانید به یک دستگاه با بلوتوث متصل شوید، راحت ترین راهکار راه اندازی دوباره دستگاه یا همان Reboot است، اما در رابطه با Wi-Fi می‌توانید از تنظیمات یکبار بروی شبکه ای که قصد اتصال به آن را دارید لمس کنید و Forget را بزنید و دوباره رمز آن را وارد کنید، در بسیاری از مواقع مشکل ممکن است از مودم روتر شما باشد بنابراین شاید بهتر باشد یکبار تنظیمات مودم را پاکسازی کنید؛ در رابطه با بلوتوث هم بهتر است یکبار دستگاه هایی که با آن جفت شده است را پاکسازی کنید و دوباره به آنها وصل شوید.

 

مشکل مصرف باتری در Galaxy Note 5

 

با اینکه باتری قرار گرفته در Galaxy Note 5 ظرفیت مناسبی دارد اما شاید باز هم جوابگوی نیاز های شما نباشد، دراینصورت بهتر است تا کمی مدیریت بروی آن داشته باشید به عنوان مثال از مسیر Settings > Battery > Battery Usage مصرف باتری را کنترل کنید احتمالا اولین گزینه هایی که به شدت در حال مصرف باتری هستند System و Display است اما شاید برنامه دیگری نصب کرده اید که آن هم مصرف قابل توجهی دارد بنابراین می‌توانید از این قسمت شناسایی کنید.

از طرفی ممکن است برخی سرویس ها درحال استفاده از منابع تلفن هوشمند شما بدون اطلاع شما باشد، مثلا مکان یاب یا همان GPS و Location Service مصرف بالایی دارند درحالیکه شاید اصلا نیازی به آنها نداشته باشید یا اگر برنامه ای مدام درحال بروزرسانی و بررسی است دسترسی آن را قطع کنید.

درنهایت دو قابلیت برای کاهش مصرف باتری بروی رابط کاربری سامسونگ به نام های Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode قرار گرفته است که با فعال کردند آنها می‌توانید تا حدی مصرف انرژی باتری را کاهش دهیدف توجه داشته باشید که از حالت Ultra Power Saving Mode فقط در مواقع ضروری استفاده کنید چرا که این حالت قابلیت های تلفن هوشمند شما را به حداقل می‌رساند و بالاخره میتوانید ننسخه اندروید را بروزرسانی کنید و از قابلیت کاهش مصرف باتری موجود در اندروید Marshmallow لذت ببرید.

 

مشکل حسگر اثرانگشت در Galaxy Note 5

 

در حالی که بخش حسگر اثرانگشت Galaxy Note 5 یکی از نقاط مورد اطمینان کاربرانش به حساب می‌آید اما ممکن است در برخی مواقع دچار مشکل شود و بطور مثال نتواند اثرانگشت را شناسایی کنیدف دراینصورت ابتدالیی ترین راه کار این است که از تمیز بدن انگشتان و همچنین سطح حسگر مطمئن شوید، بنابراین اگر کثیفی در سطح حسگر وجود دارد ان را کاملا تمیز کنید.

اگر همچنان مشکل پابرجاست سعی کنید از مسیر Settings > Lock screen and security > Fingerprints اثر انگشتی که قابل شناسایی نیست را یکبار حذف کنید و دوباره آن را ضافه کنید.

مطمئن شوید که در زمان افزودن اثر انگشت در تنظیمات اگر محافظ صفحه نمایش بروی صفحه چسبانده اید با همان محافظ اثر انگشت را قرار دهید.

اما پیشنهاد نهایی ما نه تنها برای این تلفن هوششمند بلکه برای هر مشکلی که با راه کار های معمول رفع نمی‌شود این است که یکبار تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید به این منظور از بخش Factory Reset اقدام کنید و توجه داشته باشید که با اینکار تمام برنامه های کاربردی شما و اطلاعات شما حذف خواهد شد پس قبل از انجام اینکار از آنها پشتیبانی بگیرید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.