خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

مشکلات و راهکار های شارژ iPhone یا iPad

توسط: آرتین

شرکت اپل بروی شیوه شارژ دستگاه های خود علاوه بر بخش سخت افزاری بروی بخش نرم افزاری هم تحقیقات و هزینه های زیادی را صرف کرده است تا هوشمندانه ترین حالت را برای شارژ دستگاه هایش ایجاد کند.

مشکلات و راهکار های شارژ iPhone یا iPad

 

اما در بعضی مواقع ممکن است دستگاه iPhone یا iPad شما بدرستی شارژ نشود؛ در ادامه قصد بررسی مشکلاتی که ممکن است باعث عدم شارژ دستگاه iOS شود را بررسی و راهکارهایی را پیشنهاد کنیم.

 

مشکلات رایج در شارژ iOS

 

سیستم عامل iOS به دلیل رو به رشد بودن ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شود که یکی از آن ها همین مبحث شارژ شدن دستگاه است، در اینباره ممکن است مشکلات زیر را تجربه کنید.

– دستگاه شارژ نمی‌‎شود.

– دستگاه از حد معمول آهسته تر شارژ می‌شود.

– در iPad پیامی به شکل “Not Charging” در استتوس بار نمایش داده می‌شود.

– پیام “Accessory not supported” بصورت پاپ آپ نمایش داده می‌شود.

اگر تابحال هریک از مشکلات بالا را تجربه کردید، باما همراه شوید تا راهکار های حل این مشکلات را بررسی کنیم!

 

ipad-ios9-status-bar-not-charging_AppGet_ir

 

وقتی دستگاه شارژ نمی‌شود چه باید کرد؟

 

– کابل شارژ را دوباره وصل کنید : اگر متوجه شدید که با وصل کردن کابل به دستگاه هیچ اتفاقی نمی‌افتد یکبار آن را جدا کنید و دوباره متصل کنید.

– اجازه بدید مقداری شارژ شود : بعضی وقت ها ممکن هست باتری آنقدر ناتوان باشد که گوشی شما کاملا خاموش باشد بنابراین مقداری زمان دهید تا دستگاه شما کمی شارژ شود.

– آسیب دیدگی کابل یا درگاه : ممکن است شارژ نشدن به دلیل آسیب دیدن سوکت یا کابل شارژ یا حتی درگاه ورودی دستگاه باشد، باپنابراین بهتر است ابتدا شارژ را عوض کنید و درنهایت دستگاه خود را به نمایندگی های مجاز بسپارید.

– درگاه ورودی و خروجی شارژ را تمیز کنید : ممکن است شارژ نشدن دستگاه به دلیل کثیف بودن درگاه ورودی یا خروجی باشد بنابراین با مواد مناسب سوکت شارژ و درگاه ورودی دستگاه را تمیز کنید.

– منبع جریان برق : گاهی وقت ها ممکن است مشکل منبع برق باشد که توانایی کافی برای شارژ کردن دستگاه شما را ندارد؛ بنابراین اگر از دستگاه های USB مانند کامپیوتر برای شارژ کردن استفاده می‌کنید این روش را تغییر بدید.

 

وقتی دستگاه آهسته شارژ نمی‌شود چه باید کرد؟

 

– از شارژ مناسب استفاده کنید : بروی نسخه های iPhone 6/6s همچنین iPad ممکن است به دلیل ضعیف بودن شارژر با مشکل آهسته شارژ شدن دستگاه مواجه شوید؛ بنابراین شارژ متفرقه استفاده نکنید و برای هر دستگاه شارژر مخصوص به ان را استفاده کنید.

– پورت را عوض کنید: اگر از کامپیوتر برای شارژ کردن دستگاه استفاده می‌کنید باید بدانید که در برخی کامپیوتر ها توان برق رسانی در پورت های USB متفاوت است، بنابراین پورت USB را عوض کنید.

 

iOS-7-Unauthorized-Lightning-cable-prompt_AppGet_Ir

 

اگر در مواقعی با پیام  accessory isn’t certified مواجه شدید این ممکن است به خاطر استفاده از شارژ های تایید نشده و غیراستانداردی باشد که سازنده آن شرکت های متفرقه بوده اند؛ بنابراین شارژ تایید شده خریداری کنید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.