خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

ساخت ویبره سپارشی در iPhone

توسط: آرتین

بی شک iPhone برای شما ابزاری درجه یک برای ایجاد ارتباط بین خود و خوانواده و دوستان شماست؛ ولی بطور پیشفرض اگر یک پیام چه از iMessage یا SMS باشد یا چه یک تماس تلفنی باشد iPhone شما تنها به یک شکل آغاز به ویبره کردن می‌کند!

در این اموزش به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌شود برای مخاطبین دلخواه خود یک گونه ویبره سپارشی در iPhone خود بسازید و آن را مورد استفاده قرار بدید.

 

ساخت ویبره سپارشی در iPhone

 

دی سیستم عامل iOS ویژگی های کاربردی جای گرفته است؛ یکی از این ویژگی امکان ساخت گونه و پروفایل شیوه ویبره زدن در هنگام رسیدن تماس یا پیام از سمت مخاطبان گوناگون بصورت ویژه است.

با اینکار می‌توانید هنگامی که تلفن هوشمند iOS شما ویبره می‌زند بدون اینکه گوشی را از جیب خود دربیاورید متوجه شوید که چه کسی ممکن است باشد!

شما می‌توانید به یک فرد ویژه یا یک گروه ویژه یک گونه ویبره زدن را نسبت بدهید تا یک شیوه ویبره زدن به شما خبر از یک گروه ویژه یا یک فرد ویژه بدهد.

 

ساخت یک ویبره در iOS

 

برای این کار کافی است گام های زیر را انجام بدید.

– برنامه Settings را باز کنید و به بخش Sounds  بروید.

– در اینجا Text Tone را باز کنید.

– در بخش پسین Vibration  را انتخاب کنید تا همه گونه های ویبره را ببینید.

– بخش Create New Vibration را برای ساخت یک ویبره باز کنید.

 

Create-Custom-Vibration-1_AppGet_ir

 

– اکنون شما با رابط ساخت یک ویبره منحصر بفرد مواجه می‌شوید، برای ساخت یک الگو ویبره بروی نمایشگر لمس کنید و نگهدارید؛ با فشار دادن انگشت خود می‌توانید ویبره را بسازید، برای نمونه ابتدا زود انگشت خود را بگذارید و زود بردارید و یا دوبار پشت سر هم لمس کنید یا این بار انگشت خود را بیشتر نگهدارید. با این کار ریتم ویبره را با پالس هایی که با انگشت خود می‌دهید، می‌سازید.

 

Create-Custom-Vibration-2_AppGet_ir

 

نکته : هنگامی که این کار را انجام می‌دهید یک نوار تار در ته نمایشگر پر می‌شود و بخش تاریک تر هنگامی است که ویبره می‌زند؛ می‌توانید با انتخاب دکمه Play ویبره ای را که ساختید آزمایش کنید.

– هنگامی که تمام شد، می‌توانید با لمس گزینه Save ویبره ای که ساختید را ذخیره کنید.

 

Create-Custom-Vibration-3_AppGet_ir

 

– می‌توانید به ویبره یک نام بدید و آن را ذخیره کنید.

– اکنون باید بتوانید ویبره ای که ساختید را در سربرگ Custom ببینید.

 

اختصاص دادن ویبره ساخته شده به مخاطب

 

پس از اینکه ویبره را ساختید اکنون می‌توانید ان را به یک مخاطب نسبت بدید چه از او پیامی برسد یا چه با شما تماس بگیرد؛ برای این کار گام های زیر را انجام بدید.

– برنامه Contacts را باز کنید و روی مخاطبی که می‌خواهید ویبره ای را برای آن اختصاص بدید لمس کنید؛ هنگامی که صفحه مشخصات مخاطب باز می‌شود در بالا سمت راست نمایشگر Edit  را بزنید.

– کادر Vibration را در زیر Text Tone و Ringtone  انتخاب کنید.

 

Assign-Contact-New-Vibration-_AppGet_ir

 

نکته : اگر Vibration زیر Ringtone  را انتخاب کنید ویبره ساخته شده شما تنها زمانی می‌‎زند که مخاطب با شما تماس بگیرید و اگر Vibration زیر Text Tone را انتخاب کنید تنها زمانی ویبره می‌زند که مخاطب به شما پیام بدهد و اگر هر دو انتخاب شوند در هر دو حالت ویبره می‌زند.

– اکنون در این بخش الگوی ویبره ای را که ساختید با نام آن انتخاب کنید و در بالا سمت راست نمایشگر Done را بزنید.

این تمام ماجرا بود! 🙂

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.