خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

اندروید – ده سال پیش، مایکروسافت، نوکیا و سیمبین غول‌های تکنولوژی آن زمان اندروید را دست کم گرفتند!

توسط: آرتین

اندروید – در سال ۲۰۰۷، دنیا با چیزی که درحال حاضر شاهد آن هستیم تفاوت بسیار زیادی داشت. در آن زمان جرج بوش هنوز رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بود، آخرین قسمت هری پاتر به نام هری پاتر و یادگاران مرگ به تازگی منتشر شده بود، فیلم سیمپسونها به تازگی در سینما ها به نمایش در آمده بود، تسلا با Roadster گام‌های کوچکی در نمایش ماشین‌ها برداشته بود و استیو جابز نیز در یک رویداد مطبوعاتی از اولین آیفون رونمایی کرده بود.

همچنین سال ۲۰۰۷ سالی بود که شرکت گوگل از سیستم عامل اختصاصی خود برای گوشی‌های هوشمند به نام سیستم عامل اندروید رونمایی کرد. البته که سیستم عاملی که در آن زمان رونمایی شد تفاوت زیادی با تصورات شما دارد.

بازار و دنیای تکنولوژی نیز در آن زمان تفاوت بسیاری داشت، در آن زمان غول‌های بازار تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند شرکت‌هایی همچون نوکیا، موتورولا و بلک بری بودند، اما با این حال اندروید وارد بازار شد تا شانس خودرا میان این برندهای بزرگ امتحان کند.

در آن زمان هیچکس فکر نمی‌کرد که گوگل بتواند سیستم عامل موفقی را عرضه کند که با استقبال کاربران روبرو شود.

دقیقاً ۱۰ سال و ۱ روز قبل، مایکروسافت، نوکیا، سیمبین و اپل همگی اندروید را دست کم گرفتند و بر این باور بودند که این سیستم عامل در بهترین حالت تنها بخش بسیار نا چیزی از بازار را در اختیار خواهد گرفت.

 

اندروید

 

در ادامه نظر برخی از برترین شرکت‌ها در باره اندروید را در آن زمان را بررسی می‌کنیم.

 

نوکیا: “ما این سیستم عامل را تهدید یا رقیبی برای خود نمی‌دانیم.

 

مایکروسافت: “به نظر می‌رسد که آن‌ها افراد زیادی را گرد هم آورده‌اند تا یک گوشی تولید کنند و این همان کاری است که ما پنج سال در حال انجام آن هستیم. من هدف آن‌ها از این کار را درک نمی‌کنم.” – اسکات هورن، تیم ویندوز موبایل مایکروسافت.

 

سیمبین: “ اگر گوگل در این صنعت مشغول نبود، پس از این اقدام شکست می‌خورد و از دور خارج می‌شد. ما آن هارا تحسین می‌کنیم اما این ما هستیم که گوشی‌های واقعی و پلتفرم‌های واقعی عرضه می کنیم و اعتبار زیادی در این راه جمع کرده‌ایم.”

 

اپل: “ما رابطه بسیار خوبی با گوگل داریم و این چیزی را تغییر نخواهد داد. آن‌ها یک شریک خاص و مهم برای آیفون هستند.” – ناتالی کریس، سخنگوی اپل.

 

حال ۱۰ سال از آن ماجرا می‌گذرد و مایکروسافت به طور کامل در دنیای موبایل شکست خورده است، نوکیا آموخت که هرگز اندروید را دست کم نگیرد و سیمبین نیز به کل از ماجرا خارج شده است!

در این میان، تنها اپل است که باقی مانده و با قدرت تمام سعی دارد تا با تکیه بر آیفون، بازار را در دست بگیرد.

در سال ۲۰۰۷ همه چیز طبق یک برنامه پیش می‌رفت، مرزها ایجاد شده بودند، بازیکنان اصلی از افزایش فروش دستگاه‌های خود در یک بازار غیر اشباع لذت می‌بردند و تنها آیفون بود که در آن میان سعی در شکستن این قالب داشت.

همانطور که همه جهان شاهد آن بودند، در طولانی مدت مشخص شد که اندروید نه تنها از دور خارج نمی‌شود، بلکه بیشترین سهم را از بازار تلفن همراه در اختیار دارد.

همه باید از این داستان درس بگیریم، مراقب باشیم که چه کسی و چه چیزی را دست کم می‌گیریم، چرا که هیچ کس از آینده خبر ندارد و هیچ چیزی غیرممکن نخواهد بود.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.