خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

حل مشکل گیر کردن در boot آیفون و آیپد جیلبریک شده

توسط: آرتین

آیا تابحال شده است که به خاطر توئیک های جیلبریک که نصب می‌کنید دستگاه شما در زمان روشن شدن در زمان بوت گیر کند و لود نشود؟ آیا ریستارت کردن را امتحان گرفته اید و نتیجه ای نداشته است؟ حتما کلی هم در اینترنت برای راه حل جستجو کرده اید!؟ راهکار پیشنهادی ما وارد شدن به  SafeMode بصورت دستی و حذف توئیک مشکل دار است! در ادامه چگونگی ورود به SafeMode را آموزش خواهیم داد و رفع این مشکل با بکارگیری این روش را هم کامل توضیح خواهیم داد!

 

حل مشکل گیر کردن در boot آیفون و آیپد جیلبریک شده

 

در آغاز این نوشته بهتر است برخی اصطلاح ها را تعریف کنیم.

SafeMode از دو واژه Safe به معنای “امن” و Mode به معنای “حالت” ساخته شده است و با هم معنای “حالت امن” را دارند؛ منظور از بیشتر دستگاه های هوشمند حالتی است که در آن بسیاری از قابلیت های دستگاه هوشمند غیرفعال می‌شوند و فایل های اجرایی امکان فعالیت ندارد، مشابه این حالت را در دستگاه های اندرویدی هم داریم که در مواقع ضروری که دستگاه دچار مشکل و عدم عملکرد صحیح می‌شود با این حالت می‌توان دستگاه را دوباره کنترل کرد.

Boot بطور خلاصه بخشی از سیستم نرم افزاری دستگاه هوشمند شماست که در همکاری با بخش های نرم افزاری دیگر عملکرد دستگاه شما را می‌سازد؛ اما منظور از گیر کردن در زمان بوت زمانی است که معمولا در بیشتر تلفن های هوشمند نماد شرکت سازنده نمایان می‌شود.

 

iPhone-RebootingappGet_ir

 

Jailbreak اما جیلبریک که منحصر به سیستم عامل iOS است و شاید بسیار هم شنیده باشید یک نوع عبور از محدودیت هایی است که شرکت اپل بروی دستگاه هایش وابسته به نکات امنیتی و حریم خصوصی قرار داده است؛ مشابه این واژه را در اندروید با نام Root داریم؛ در واقع با جیلبریک کردن یک دستگاه با سیستم عامل iOS کاربر اختیارات بیشتری بروی دستگاه خود دارد و می‌تواند کارهایی مانند نصب پوسته، تغییر فونت و اضافه کردن امکانات بیشتر را انجام دهد که در حالت عادی مجاز نبود؛ جیلبریک کردن دستگاه از نظر شرکت اپل کار نادرستی است.

و اما Tweak یا همان توئیک که از آن در این نوشته نام بردیم وابسته به تعریف Jailbreak است؛ توئیک را می‌توان در واقع نوعی افزودنی به قابلیت های دستگاه جیلبریک دانست، مثلا برای اینکه بتوانیم از فونت های دلخواه بروی دستگاه iOS خود استفاده کنیم باید دستگاه ما جیلبریک باشد و همچنین توئیک مربوط به فونت های دلخواه را نصب کنیم!

اینکه چه توئیک هایی را بروی دستگاه خود نصب کنید با خود شماست اما باید توجه داشته باشید که از هر توئیکی استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث بروز مشکل در دستگاه شما شود و مجبور به ریست کردن دستگاه خود شوید؛ توئیک ها توسط کاربران گسترش دهنده و برنامه نویسی انجام می‌شود که ممکن است کارشان مطمئن و حرفه ای نباشد در نهایت این مشکل می‌تواند تا جایی پیشروی داشته باشد که تلفن شما بروی بوت یا همان نماد اپل گیر کند و بارگذاری نشود! بنابراین شاید اولین راهکاری که به ذهن شما برسد وصل کردن دستگاه به PC و ریستور دستگاه از طریق برنامه iTunes باشد؛ اما بزرگترین و تنها مشکل این راهکار از بین رفتن جیلبریک دستگاه شماست! مخصوصا که از چندی پیش جیلبریک کردن نسخه های جدید سیستم عامل iOS بسیار سخت تر شده است.

ولی خوشبختانه سازندگان برنامه کاربردی Cydia که کار مدیریت جیلبریک دستگاه شما را انجام می‌دهد، حالتی را بنام Substrate Safe Mode در این برنامه کار گذاشته اند که با بکار گیری اش می‌توان بدون اجرا شدن توئیک های نصب شده در Cydia دستگاه را بارگذاری کرد.

 

بکار گیری از SafeMode برای حل مشکل Boot Loop

 

با انجام مراحل زیر می‌توانید دستگاه خود را به SafeMode ببرید.

– دکمه های Power(دکمه روشن یا خاموش کردن دستگاه) و دکمه Home(دکمه وسط دستگاه های iPhone) را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا دستگاه خاموش و دوباره روشن شود.

– در زمانی که دستگاه شما در حال روشن شدن است و نماد شرکت اپل نمایان می‌شود دکمه افزایش صدا را فشار دهید و نگه دارید تا Lock Screen (صفحه قفل) را ببینید.

 

iPhone-Lock-Screen_appGet_iriPhone-Lock-Screen_appGet_ir

 

هم اکنون در این بخش دوباره به عملکرد های دستگاه خود دسترسی دارید، اما توئیک های نصب شده غیرفعال هستند و تنظیمات آنها هم عمل نخواهد کرد؛ بنابراین بهترین فرصت است تا با رفتن به برنامه Cydia توئیکی که باعث بروز این مشکل شده را حذف کنید.

بعد از حذف توئیک جیلبریک می‌توانید دستگه خود را ریستارت کنید و خواهید دید که مشکل گیر کردن بروی نماد اپل رفع شده است و می‌توانید دوباره از دستگاه خود همراه با قابلیت جیلبریک استفاده کنید!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.