خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

معرفی ترفند هایی برای جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی های هوشمند

توسط: آرتین

پر شدن حافظه گوشی – یکی از مشکلات رایجی که در میان کاربران گوشی های هوشمند وجود دارد مشکل پر شدن حافظه گوشی می‌باشد.

امروزه گوشی های هوشمند بخش مهمی از زندگی ما را به خود اختصاص داده اند و هر فرد اطلاعات مختلفی را در گوشی هوشمند خود ذخیره می‌کند.

با اینکه اخیرا گوشی های هوشمندی که وارد بازار می‌شوند دارای حافظه داخلی بیشتری نسبت به قبلا هستند، اما همچنان مشکل کمبود فضا در این بخش وجود دارد.

به روز رسانی های مختلف، نقشه های دانلود شده، تصاویر، ویدئو ها و فایل های چندرسانه ای مختلف و… همگی فضای حافظه گوشی را اشغال کرده و شما را با پیغام پر شدن حافظه گوشی مواجه می‌کنند.

هنگامی که حافظه گوشی شما پر می‌شود، علاوه بر اینکه سرعت عملکرد دستگاه کاهش می‌یابد، فعالیت هایی مانند انجام به روز رسانی ها، گرفتن تصاویر و فیلم و… نیز متوقف خواهند شد.

در این مطلب به معرفی ترفند هایی برای حل این مشکل خواهیم پرداخت.

 

پر شدن حافظه گوشی : پاکسازی حافظه داخلی

 

حافظه داخلی در یک گوشی هوشمند توسط سه چیز اشغال می‌شود:

۱- اطلاعات برنامه ها

۲- حافظه کش (کش سیستم و کش برنامه ها)

۳- اطلاعات کاربر (موزیک، فیلم و…)

خوشبختانه در گوشی هوشمند می‌توان هر سه مورد را به خوبی مدیریت و کنترل نمود.

شما می‌توانید مدت زمانی را به پاکسازی اطلاعات و برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی‌کنید و پاکسازی حافظه کش اختصاص دهید یا اینکه از برنامه هایی که این کار را انجام می‌دهند استفاده نمایید.

 

پر شدن حافظه گوشی

 

برنامه SD Maid بسیاری از این کار ها را به صورت خودکار انجام می‌دهد و به وسیله یک برنامه مدیریت فایل قوی مانند Es File Explorer نیز می‌توانید اطلاعات موجود در حافظه داخلی خود را بررسی و موارد لازم را حذف نمایید.

در بسیاری از موارد ممکن است علاقه ای به حذف اطلاعات خود نداشته باشید، در این حالت می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را به دستگاه دیگری منتقل کرده و حافظه گوشی هوشمند خود را آزاد نمایید.

به عنوان مثال ممکن است تصاویر گرفته شده به وسیله دوربین گوشی هوشمندتان فضای زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال کرده باشد؛ در این صورت می‌توانید پوشه آن را به کامپیوتر شخصی خود انتقال دهید.

 

پر شدن حافظه گوشی

 

در بررسی حافظه داخلی تمامی پوشه های موجود در حافظه گوشی خود را بررسی کنید زیرا در بسیاری از موارد ممکن است به عنوان مثال پوشه Whatsapp دارای تصاویر ذخیره شده ای باشد که فضای زیادی از حافظه داخلی را به خود اختصاص داده است.

بعضی از رابط های کاربری اندروید مانند EMUI شرکت Huawei دارای قابلیت های پاکسازی حافظه می‌باشند که کار را برای کاربران در این زمینه بسیار ساده و سریع می‌کنند.

 

پر شدن حافظه گوشی : استفاده از MicroSD

 

با اینکه شرکت Google پشتیبانی از MicroSD را در گوشی های جدید خود قرار نداده است، اما کارت های حافظه همچنان از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار می‌باشند.

حتی در صورتی گوشی هوشمند شما فاقد اسلات MicroSD باشد نیز می‌توانید از این کارت های حافظه برای ذخیره اطلاعات خود استفاده نمایید.

 

پر شدن حافظه گوشی

 

البته حافظه MicroSD در بسیاری از موارد نمی‌تواند جای حافظه داخلی گوشی را پر کند اما به وسیله آن ها می‌توانید اطلاعات کم کاربرد خود را از حافظه داخلی خارج کرده و فضای آن را افزایش دهید.

به عنوان مثال شما می‌توانید موزیک ها، تصاویر و فیلم های خود را در MicroSD قرار داده و حافظه داخلی را برای ذخیره اطلاعات ضروری و اطلاعات برنامه ها خالی نگه دارید.

با وجود اینکه بسیاری از برنامه ها قابلیت انتقال به MicroSD را دارند، اما انتقال برنامه ها به MicroSD در بسیاری از موارد عملکرد آن ها را با مشکل مواجه خواهد نمود، بنابراین ذخیره فایل های چند رسانه ای در این حافظه منطقی تر به نظر می‌رسد.

 

پر شدن حافظه گوشی : استفاده از فضای ابری

 

در صورتی که موزیک ها و تصاویر شما بخش اعظم حافظه داخلی گوشی هوشمندتان را اشغال کرده اند می‌توانید آن ها را وارد فضای ابری کنید.

سرویس Google Photos فضای نامحدودی را برای ذخیره تصاویرتان در اختیار شما قرار می‌دهد و تنها شرطی که برای ذخیره تصاویر در این فضا وجود دارد این است که ۱۶ مگاپیکسل یا کمتر باشند.

همچنین این سرویس به شما اجازه ذخیره نامحدود ویدئو هایی با کیفیت ۱۰۸۰p را می‌دهد.

سرویس های مختلفی در این زمینه وجود دارد که Google Photos یکی از آن ها می‌باشد.

 

پر شدن حافظه گوشی

 

یکی دیگر از سرویس های google که برای ذخیره موزیک ها در فضای ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد، Google Play Music می‌باشد.

این برنامه نیز مانند Google Photos از طریق Play Store قابل دانلود و به روز رسانی می‌باشد.

به کمک این برنامه می‌توانید موزیک های موجود در حافظه گوشی خود را در فضای ابری ذخیره نمایید.

 

نظر شما در مورد روش ها ی ذکر شده در این مطلب برای جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی چیست؟

شما از چه روش هایی برای این کار استفاده می‌کنید؟

نظرات خود را با ما و سایر کاربران اپگت به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.