خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

آموزش جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها در سیستم عامل اندروید

توسط: آرتین

جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها – یکی از ویزگی های برنامه Play Store، به روز رسانی خودکار برنامه های نصب شده بر روی گوشی هوشمند می‌باشد.

اما از آنجایی که بعضی از برنامه ها بدون درخواست مجوز از سوی کاربر به روز رسانی می‌شوند، ممکن است حجم اینترنت شما به فعال بودن این ویژگی به زودی تمام شود.

خوشبختانه برطرف کردن این مشکل کار سختی نبوده و در این مطلب به شما جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها را آموزش خواهیم داد.

 

جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها

 

به صورت عمومی، برنامه هایی که شما از Play Store دانلود می‌کنید برای بهبود عملکردشان به صورت خودکار از طرف این برنامه به روز رسانی می‌شونذ.

به طور کلی این ویژگی خوب است، اما از طرفی می‌تواند باعث کاهش سرعت گوشی، افزایش مصرف حجم اینترنت و جلوگیری از انجام سایر کار ها به وسیله گوشی شود؛ به همین دلیل بسیاری از کاربران به روز رسانی دستی برنامه های مورد نظر خود را ترجیح می‌دهند.

 

آموزش جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها

 

۱- برنامه Play Store را در گوشی هوشمند خود باز کرده و بر روی علامت سه قط افقی که در بالا سمت چپ صفحه قرار دارید تپ کنید، سپس وارد منوی تنظیمات برنامه شوید.

۲- در بخش تنظیمات بر روی گزینه Auto-updating apps تپ کنید.

۳- در این قسمت سه گزینه Do not auto-update apps، auto-update apps at any time و auto-update apps over wifi وجود دارند که در هر زمان توسط کاربر قابل تغییر می‌باشند.

 

جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها

 

۴- در این بخش گزینه اول را انتخاب نمایید؛ در صورتی انتخاب این گزینه همیشه باید به صورت دستی برنامه های خود را به روز رسانی کنید. اگر می‌خواهید دانلود خودکار برنامه ها تنها هنگامی که به اینترنت دیتا متصل هستید متوقف شود، گزینه آخر را انتخاب کنید.

 

جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها : چگونه برنامه ها را به صورت دستی به روز رسانی کنیم؟

 

۱- در صورتی که دانلود خودکار برنامه ها را متوقف کرده اید، باید برنامه های مورد نظر خود را به صورت دستی به روز رسانی کنید. برای انجام این کار به بخش My apps & games در برنامه play store بروید. برای دسترسی به این بخش در صفحه اصلی برنامه بر روی علامت سه خط در بالا سمت چپ کلیک کرده و سپس my apps & games را انتخاب نمایید.

 

جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها

 

۲- در این قسمت منویی از برنامه های نصب شده بر روی گوشی هوشمند خود را می‌بینید. در شاخه installed برنامه های شما در سه دسته updates، Recently updated و up-to-date تقسیم می‌شوند.

۳- برنامه هایی که به روز رسانی آن ها در دسترس می‌باشد، در بالای لیست با گزینه update در کنارشان مشخص شده اند. شما می‌توانید به برنامه ها را با کلیک کردن بر روی گزینه update یا همه برنامه های خود را با انتخاب گزینه update all به روز رسانی نمایید.

 

آموزش تشخیص برنامه های تقلبی Play Store و برنامه های مخرب

 

نظر شما در مورد جلوگیری از به روز رسانی خودکار برنامه ها چیست؟

آیا مزیت های این کار نسبت به معایبش بیشتر است؟

نظرات خود را در این زمینه با ما و سایر کاربران اپگت به اشتراک بگذارید.

 

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.