خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

ساتیا نادلا- توهین ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت مایکروسافت به دو خبرنگار که آی پد داشتند!

توسط: آرتین

ساتیا نادلا ، مدیرعامل شرکت بزرگ مایکروسافت اخیراً سفری به کشور هند داشت که در طول این سفر با دو روزنامه نگار که هردو دارای آی پد اپل بودند برخورد داشت.

وی پس از دیدن این صحنه، به یکی از آن دو روزنامه نگار گفت: “بهتر است یک کامپیوتر واقعی تهیه کنی دوست من.” این حرف ساتیا نادلا باعث جنجال خبری بزرگی شد.

در اوایل سال جاری نیز، یکی دیگر از مدیران شرکت مایکروسافت مدعی بود که کمپانی اپل در تهیه آی پد پرو خود از سرفیس پرو مایکروسافت کپی برداری کرده است.

رایان گاوین، مدیر کل خط تولید سرفیس اذعان داشت که آی پد پرو نتیجه تقلید و کپی برداری شرکت اپل از محصول ۲ در ۱ مایکروسافت بوده است.

افراد زیادی بر این باورند این دو دستگاه دارای شباهت‌های بسیار زیادی هستند. هر دو دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی و قابلیت کار با قلم هوشمند (سورفیس پن و اپل پنسیل) هستند. همچنین هردو از یک صفحه کلید QWERTY قابل جدا شدن برخوردار اند.

با این حال یک تفاوت عمده میان سیستم عامل‌های این دو دستگاه تبلت وجود دارد. برروی سورفیس پرو مایکروسافت، ویندوز ۱۰ پرو اجرا می‌شود، سیستم عاملی که برای کامپیوترهای شخصی ایجاد شده است.

آی پد پرو اپل نیز از سیستم عامل کمپانی خود، یعنی iOS استفاده می‌کند.

ساتیا نادلا مدتی پیش با طعنه به کمپانی اپل گفت که مایکروسافت تولید کننده محصولات لوکس نیست. مدیرعامل شرکت مایکروسافت اضافه کرد که این کمپانی سازنده ابزار کاربردی و توسعه دهنده تکنولوژی‌هایی که دیگران می‌توانند از آن استفاده کنند، می‌باشد.

در ادامه بخشی از صحبت های ساتیا نادلا مدیرعامل شرکت مایکروسافت در رابطه با شرایط این کمپانی را آورده‌ایم:

“من نمی‌خواهم موفقیت کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل و اپل را در هر زمینه‌ای که هست زیر سؤال ببرم یا انکار کنم؛ اما ما شرکت متفاوتی هستیم. ما در بازار نقش یک واسطه یا دلال را نداریم. ما سازنده ابزار کاربردی هستیم، ما تولید کننده محصولات لوکس نیستیم و چنین چیزی نخواهیم بود. هدف و کار کنونی ما ساخت تکنولوژی‌هایی است که بقیه بتوانند با آن محصولات خودرا بسازند.”

البته جای سوالی نیست که بخش مربوط به محصولات لوکس در صحبت‌های ساتیا نادلا، خطاب به چه شرکتی است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا واقعاً مایکروسافت در دنیای تکنولوژی موفق‌تر بوده؟

نظر خودرا با ما در میان بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.