خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

معرفی بهترین ترفند های بدون روت اندروید – بدون روت کردن گوشی از امکانات آن لذت ببرید

توسط: آرتین

ترفند های بدون روت اندروید – بسیاری از کاربران گوشی های اندروید تصور می‌کنند برای استفاده از تمامی امکانات گوشی هوشمندشان باید وارد روند دلهره آوره روت کردن شوند.

البته در اینکه روت کردن گوشی دست شما را برای انجام بسیاری از کار ها باز می‌کند شکی نیست، اما کار هایی نیز وجود دارد که شما بدون دسترسی روت نیز می‌توانید با گوشی هوشمند خود انجام دهید.

در این مطلب به بررسی ترفند های ترفند های بدون روت اندروید بدون نیاز به روت بودن گوشی می‌پردازیم.

به وسیله این روش ها و ترفند ها شما می‌توانید بدون روت کردن گوشی خود، یک قدم از سایر کاربران دیگر جلو تر بوده و استفاده حرفه ای تر از گوشی هوشمندتان داشته باشید.

 

ترفند های بدون روت اندروید : قفل کردن گوشی از راه دور

 

مسلما چیزی بد تر از این نیست که شما گوشی خود را گم کنید، مخصوصا اینکه احتمال دسترسی شخصی دیگر به آن وجود داشته باشد.

همه افرادممکن است اطلاعاتی بسیار شخصی و محرمانه در گوشی هوشمند خود داشته باشند که دسترسی شخص نادرست به آن ها می‌تواند مشکلاتی جدی برای کاربر مورد نظر به وجود آورد.

اما یکی از کار هایی که در این زمینه بسیار به شما کمک کرده و می‌تواند خیال شما را از این جهت راحت کند، توانایی قفل کردن گوشی از راه دور می‌باشد.

 

هک اندروید

 

در این صورت حداقل از امنیت اطلاعات خود مطمئن می‌شوید.

به وسیله سرویس Android Device Manager شما می‌توانید به راحتی کنترل گوشی هوشمند خود را در دست گرفته و حتی در صورت لزوم، تمامی اطلاعات خود را از روی گوشی پاک کنید.

 

ترفند های بدون روت اندروید : عبور از سیستم امنیتی مکانی

 

سیستم امنیت مکانی حالتی است که شما محدوده ای را به عنوان محدوده امن برای گوشی هوشمند خود مشخص می‌کنید که در آن محل برای استفاده از گوشی خود نیازی به وارد کردن رمز و کد های امنیتی ندارید.

البته در تعیین محدوده امن باید دقت کافی را داشته باشید زیرا در صورتی که در یک مکان عمومی این کار را انجام دهید، دسترسی به گوشی شما توسط سایر افراد به راحتی قابل انجام می‌باشد و در صورت گم شدن گوشی در این مکان ها، دیگر سیستم امنیتی در آن وجود نخواهد داشت و اطلاعات شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

البته استفاده از این ویژگی می‌تواند در محل خانه بسیار کاربردی باشد.

 

هک اندروید

 

روش فعال کردن و نحوه کارکرد این ویژگی به مدل گوشی شما بستگی داشته و در دستگاه های مختلف متفاوت می‌باشد، اما برای استفاده از آن باید وارد منوی تنظیمات گوشی خود شده و (در صورتی که قبلا نداشته اید) در قسمت امنیت آن برای خود رمز عبوری را مشخص نمایید.

پس از مشخص نمودن رمز امنیتی خود وارد بخش Smart Lock شده، رمز امنیتی را وارد کنید و محل های امن را برای گوشی خود مشخص نمایید.

پس از مشخص کردن، هنگامی که شما در مکان های مورد نظر قرار می‌گیرید دیگر نیازی به وارد کردن رمز برای باز شدن قفل گوشی نیست.

 

ترفند های بدون روت اندروید : ضبط تماس های صوتی

 

یکی از کار هایی که برای بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند می‌تواند کاربردی باشد، ضبط تماس های صورتی و ذخیره آن ها بدون اینکه طرف مقابل متوجه شود می‌باشد.

خوشبختانه برای انجام این کار نیز نیاز به روت کردن گوشی خود نداشته و تنها کاری که لازم است انجام دهید استفاده از یک برنامه مناسب برای این کار می‌باشد.

البته بسیاری از برنامه های ضبط تماس نیازمند دسترسی روت می‌باشند اما تعدادی از آن ها بدون این دسترسی نیز عمل خواهند کرد.

یکی از این برنامه ها Automatic Call Recorder می‌باشد.

 

هک اندروید

 

این برنامه رایگان بوده و در صورت استفاده از آن شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی تماس های خود را ضبط کرده و در گوشی خود ذخیره نمایید.

حتی در شرایطی که ممکن است شرکت سازنده بنا به دلایل مختلفی ضبط تماس ها را مسدود کرده باشد، این برنامه گزینه هایی را برای عبور از این محدودیت ها در اختیار شما قرار داده است.

شما می‌توانید این برنامه را از Play Store دانلود کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید.

 

ترفند های بدون روت اندروید : نصب سیستم عامل لینوکس

 

بسیاری از کاربران گمان می‌کنند نصب و استفاده از سیستم عامل لینوکس در یک گوشی اندروید نیازمند مهارت بالایی در زمینه هک و قسمت های مختلف گوشی می‌باشد، اما این کار نیز به سادگی و بدون نیاز به روت قابل انجام است.

در این زمینه برنامه ای به نام Debian noroot در Play Store وجود دارد که شما می‌توانید آن را بر روی گوشی خود نصب کرده و همانند سایر برنامه های اندروید آن را از منوی برنامه ها باز کرده و استفاده نمایید.

هنگامی که وارد این برنامه می‌شوید، می‌توانید از طریق آن برنامه ها و بازی های مخصوص آن را مانند سایر نسخه های سیستم عامل لینوکس دانلود کرده و در محیط آن اجرا نمایید.

 

ترفند های بدون روت اندروید : استفاده از فلاش LED به عنوان نمایشگر ضربان قلب

 

نمایشگر ضربان قلب ویژگی است که باید توسط شرکت سازنده در گوشی اندرویدی شما قرار داده شده باشد و حتی گوشی های روت شده نیز در صورت نداشتن این ویژگی نمی‌توانند از آن استفاده کنند، اما در این قسمت ترفند کوچکی را برای استفاده از این ویژگی به شما آموزش خواهیم داد.

عملکرد سیستم نمایش ضربان قلب در گوشی های دارای این امکان به وسیله نوری می‌باشد که تغییر رنگ زیر پوست شما را شناسایی کرده و بدین وسیله مقدار خونی که از رگ های شما عبور می‌کند را تشخیص می‌دهد.

 

هک اندروید

 

در صورتی که از برنامه صحیح استفاده کنید، فلاش LED گوشی شما نیز می‌تواند این کار را انجام دهد!

یکی از برنامه هایی که در این زمینه وجود دارد و کار خود را نسبتا خوب انجام می‌دهد، Instant Heart Rate می‌باشد.

این برنامه دقیقا به همین روش از فلاش LED گوشی شما برای ثبت ضربان قلبتان استفاده می‌کند.

 

ترفند های بدون روت اندروید : استفاده از دکمه های عملگر برای اجرای برنامه ها

 

برنامه قدیمی و کاربردی در این زمینه به نام Home2 Shortcut وجود دارد که به شما این اجازه را می‌دهد که میانبر های دلخواه خود را بر روی دکمه های عملگر گوشی هوشمند خود تنظیم کرده و به وسیله آن ها در هر قسمتی از محیط گوشی که قرار دارید، وارد برنامه های دلخواه خود شوید.

 

هک اندروید

 

به طور مثال، می‌توانید با دو بار فشردن دکمه Home وارد برنامه File Manager شوید و در کنار آن، با یک بار فشردن دکمه Home  و سپس فشردن دکمه بازگشت، برنامه دوربین خود را باز کنید.

 

ترفند های بدون روت اندروید : ایجاد تغییر کلی در ظاهر و عملکرد گوشی

 

حتما تا کنون شنیده اید که افرادی که گوشی خود را روت می‌کنند، این قابلیت را دارند که هر قسمتی از گوشی خود را شخصی سازی کرده و آن را به شکل دلخواه خود در آورند.

باید به این نکته اشاره کرد که شخصی سازی گوشی بدون دسترسی روت نیز تا حد زیادی قابل انجام می‌باشد.

این کار ترفند پیچیده و خاصی نمی‌خواهد، زیرا شما با نصب یک لانچر خوب بدون نیاز به روت می‌توانید اکثر قسمت های گوشی هوشمندتان را شخصی سازی نمایید.

در واقع، بدون روت کردن گوشی نیز می‌توان به این شخصی سازی ها دست یافت، اما راه و روش آن با گوشی های روت شده مقداری متفاوت است.

ایجاد تنوع در محیط گوشی، می‌تواند دوباره شما را به کار کردن با دستگاه اندرویدی خود علاقه مند کند؛ این کار ها از تغییر تصویر زمینه گرفته تا ایجاد تم های شخصی و تغییر آیکون ها قابل اجرا می‌باشد.

برای یافتن لانچر مورد نظر خود می‌توانید به مطلب بهترین لانچر های سیستم عامل اندروید سر بزنید و برنامه دلخواه خود را دانلود نمایید.

 

نظر شما در مورد ترفند های ذکر شده در این مطلب چیست؟

آیا ترفند های دیگری را می‌شناسید که بدون دسترسی روت می‌توان از آن ها استفاده نمود؟

نظرات خود را با ما و سایر کاربران اپگت به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.