خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

برنامه های غیر فعال در اندروید ۸٫۱ فضای حافظه را اشغال نمی کنند!

توسط: آرتین

اندروید ۸٫۱ – همواره یکی از قابلیت‌های مهم یک گوشی حافظه داخلی آن بوده است. کاربران زیادی هستند که هنگام خرید گوشی، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برایشان همین میزان حافظه است.

چرا که امروز با وجود نرم افزارهای بسیار، امور زندگی نیز وابسته به آن‌ها شده و هر کدام از آن‌ها باعث اشغال بخشی از حافظه خواهند شد و در طولانی مدت کاربر را با مشکل مواجه خواهند کرد.

اگر گوشی هوشمند شما دارای سیستم عامل اندروید است و با کمبود فضای حافظه مواجه هستید، خبرهای خوبی برایتان داریم.

این اخبار اطلاعاتی و قابلیتی که برروی سیستم عامل اندروید ۸٫۱ خواهد آمد را شامل می‌شود.

توسعه دهندگان پروژه سیستم عامل اندروید اعلام کرده‌اند که با سیستم عامل جدید، قابلیتی به گوشی شما اضافه می‌شود که مشکل کمبود فضای گوشی شمارا حل می‌کند.

با این قابلیت، پس از گذشت مدت خاصی که در سیستم اندروید مشخص شده، نرم افزارهای خاصی که در آن مدت استفاده نشده باشند به عنوان برنامه غیر فعال در نظر گرفته می‌شوند.

برنامه‌های غیر فعال فضایی در حافظه کش Dalvik اشغال نخواهند کرد، بنابراین این قابلیت باعث می‌شود که فضای خالی زیادی در گوشی شما ایجاد شود.

این قابلیت در اندروید ۸٫۱ زمانی فعال می‌شود که فضای گوشی شما کم باشد. در این ویژگی به طور کلی برای آزاد سازی حافظه، برنامه‌های فعال به برنامه‌های که مورد استفاده شما قرار نمی‌گیرند ترجیح داده می‌شوند.

برای فعال کردن این قابلیت جدید و استفاده از آن نیاز نیست کار خاصی انجام دهید، اما از آنجا که این ویژگی برروی سیستم عامل اندروید ۸٫۰ نیست و برروی اندروید ۸٫۱ خواهد بود، بایستی تا انتشار آن کمی صبور باشید.

اگر علاقه‌ای به استفاده از کارت‌های حافظه میکرو اس دی (micro SD) ندارید و در عین حال نیاز شدیدی به فضای خالی برای نصب نرم افزارهای مختلف برروی گوشی خود دارید، حتی نرم افزارهایی که ماه‌ها آن را باز نمی‌کنید و از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، قطعاً از این قابلیت جدید لذت خواهید برد و کارایی بالای آن را متوجه خواهید شد.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.