خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

معرفی بهترین برنامه فیتنس اندروید برای کاربران مختلف این سیستم عامل

توسط: آرتین

برنامه فیتنس اندروید – تقریبا تمامی انسان ها به سلامت جسمانی و شکل ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهند.

یکی از کار هایی که شما می‌توانید برای خود انجام دهید حفظ سلامت بدن و ظاهر آن می‌باشد.

این کار با ورزش کردن و انجام تمرینات مختلف صورت می‌گیرد و موجب کاهش کلسترول، تنظیم فشار خود و افزایش قدرت ماهیچه ها و… خواهد شد.

داشتن یک گوشی هوشمند به حفظ سلامت اندام شما کمک نمی‌کند اما برنامه های مختلفی برای آن وجود دارد که می‌تواند به شما در این راه کمک بسیاری کند.

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بهترین برنامه ها در این زمینه بپردازیم.

تمامی این برنامه ها از طریق Play Store قابل دانلود خواهند بود.

 

برنامه فیتنس اندروید : RunKeeper

 

برنامه RunKeeper شهرت بسیار زیادی در میان سایر برنامه های ورزشی و فیتنس دارد؛ شهرت این برنامه به دلیل تعداد ویژگی های آن نیست بلکه به دلیل هماهنگی آن با چندین برنامه دیگر می‌باشد (این برنامه با برنامه های Google Fit و Apple Health به خوبی کار می‌کند.)

در صورتی که شما به دوندگی علاقه داشته و در برنامه روزانه خود این ورزش را انجام می‌دهید، کمتر برنامه دیگری در این زمینه وجود دارد که عملکرد و امکاناتی بهتر از RunKeeper داشته باشند.

در این برنامه شما می‌توانید مسیر های دویدن خود را در نقشه وارد کرده و به وسیله GPS آن ها را دنبال کنید، فواصل را مشاهده کنید، میزان کالری سوزانده شده را ببینید، برای خود اهدافی را معین کنید، فعالیت های درون خانه خود را نیز با ورزش خود ادغام کنید و…

 

برنامه فیتنس اندروید

 

برخلاف نام برنامه که به نظر می‌رسد برنامه ای مخصوص دویدن باشد، RunKeeper می‌تواند دوچرخه سواری و فعالیت های باشگاه بدنسازی شما را نیز کنترل کند، بنابراین می‌توان گفت این برنامه یکی از جامع ترین برنامه های کنترل فعالیت های بدنی می‌باشد.

یکی دیگر از بخش های مهم این برنامه، شبکه اجتماعی آن می‌باشد؛ در این بخش شما می‌توانید دستاورد های خود را با دوستانتان به اشتراک گذاشته، به گروه های دوندگی مختلف ملحق شوید و یا گروه مخصوص خود را بسازید و با استفاده از قابلیت چت به یکدیگر انگیزه بدهید و دوستانتان را برای پیشرفت تشویق کنید.

شما می‌توانید این برنامه را به صورت رایگان دریافت کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید اما از طرف دیگر در محیط برنامه تبلیغات و پرداخت های درون برنامه ای نیز وجود دارد.

 

برنامه فیتنس اندروید : Nike + Run Club

 

در این برنامه شما علاوه بر استفاده از تمامی امکانات موجود، باید اهداف خود را مشخص کرده و سیر پیشرفت خود  را دنبال کنید.

Nike+ Run Club دارای شبکه اجتماعی بسیار پر انرژی شامل میلیون ها دونده می‌باشد.

در این شبکه اجتماعی شما هیچ وقت مشکل کمبود انگیزه نخواهید داشت، زیرا همیشه می‌توانید خود را با بهترین دوندگان مقایسه کنید، در گروه های دوندگی شرکت کنید،جوایز و آهنگ های مختلفی را برای دویدن از طرف دوستانتان دریافت کنید.

علاوه بر این موارد، ویژگی جدید راهنمایی صوتی نیز به این برنامه اضافه شده است که به کمک آن می‌توانید مسیر های خود را دنبال کرده و سرعت و استقامت خود را افزایش دهید.

البته در کنار این ویژگی، برنامه به صورت یک مربی خصوصی برنامه ای برای رسیدن به هدف مورد نظرتان خواهد داد که می‌توانید از آن پیروی کنید.

 

برنامه فیتنس اندروید : Strava

 

یکی دیگر از برنامه های معروف در زمینه ورزش و سلامتی برنامه Strava می‌باشد که از ویژگی های بسیار کاربردی و مناسبی برخوردار می‌باشد که هم در برنامه و هم در add-ons های آن وجود دارد.

این برنامه به شما کمک می‌کنید تا با دنبال کردن مسیر های دوچرخه سواری (و دوندگی) خود رکورد شخصی تان را شکسته و آن ر با دوستانتان به اشتراک بگذارید و آن ها را نیز به چالش بکشید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

در این برنامه مسیر های طی شده توسط کاربر همراه با مشخصاتی مانند سرعت، مسافت، ارتفاع و… به ثبت می‌رسد؛ اطلاعات به ثبت رسیده شده از تمامی کاربران Strava در برنامه ذخیره شده و شما می‌توانید در هر موقعیتی که قرار دارید، مسیر های پرطرفدار سایر کاربران برنامه را مشاهده کرده و آن ها را پیدا کنید.

 

برنامه فیتنس اندروید : Nike+ Training Club

 

آیا تا کنون به داشتن یک مربی خصوصی برای انجام تمرینات تناسب اندام فکر کرده اید؟

این برنامه جایگزین بسیار خوبی برای یک مربی خصوصی می‌باشد و برای افرادی که به تازگی قصد شروع انجام این تمرینات را دارند نیز بسیار مناسب می‌باشد، زیرا در تمامی سطوح دارای تمرین ها و برنامه های مختلفی برای پیشرفت خواهد بود.

در این برنامه بیش از ۱۵۰ حرکت ورزشی مختلف وجود دارد که برای تمامی کاربران با سلیقه های مختلف قرار داده شده است؛ این حرکات شامل تمرین های شدید آمادگی جسمانی تا تمرین های یوگا می‌شود.

در صورتی که به دنبال برنامه ای مشخص برای تمرین های خود هستید، این برنامه می‌تواند مانند یک مربی شما را به سمت هدفتان هدایت کند.

علاوه بر این موارد، این برنامه دارای جملاتی انگیزشی از ورزشکاران موفق نیز می‌باشد که اراده شما را در انجام کارتان افزایش خواهد داد.

Nike+ Training دارای تمرین های مختلف زیادی در زمینه کاهش وزن بدن می‌باشد که انجام دادن آن ها نیز به هیچ گونه تجهیزاتی نیاز نخواهد داشت.

در کنار ویژگی های معرفی شده، این برنامه با برنامه های Google Fit و Nike+ Club به خوبی همگام سازی می‌شود.

 

برنامه فیتنس اندروید : Instant Heart Rate

 

یکی از نکاتی که در زمینه انجام تمرین های ورزشی اهمیت دارد، کنترل ضربان قلب و بررسی آن در حین انجام حرکات مختلف می‌باشد.

شما باید قبل، بعد و در زمان انجام تمرین های خود ضربان قلبتان را بررسی کنید.

بهترین برنامه ای که می‌توانیم در این زمینه به شما معرفی کنیم، Instant Heart Rate می‌باشد.

برنامه های زیادی در زمینه نمایش ضربان قلب وجود دارند که با سیستم دوربین گوشی کار می‌کنند، اما Instant Heart Rate دارای ویژگی هایی است که به وسیله آن ها خود را از سایر برنامه های مشابه جدا می‌کند.

یکی از ویژگی های بسیار جالب این برنامه این است که به کمک آن شما می‌توانید با بررسی ضربان قلب، میزان پیشرفتتان برای رسیدن به هدف خود را مشاهده نمایید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

به عنوان مثال بدن شما هنگام انجام تمرین های کاهش وزن، ضربان قلب متفاوتی نسبت به تمرین های هوازی دارد که این تفاوت به وسیله برنامه تشخیص داده شده و اندازه گیری می‌شود.

این برنامه به شما یک جدول زمانی از ضربان قلبتان خواهد داد که به وسیله آن می‌توانید درست پیش رفتن برنامه تمرین های خود را کنترل کنید.

علاوه بر این موارد شما می‌توانید ضربان قلب خود را در حالت استراحت بررسی کرده و از سالم بودن یا نبودن آن مطلع شوید.

 

برنامه فیتنس اندروید : BMI Calculator

 

در صورتی که هدف شما از انجام تمرین های خود، کاهش چربی بدنتان می‌باشد، یکی از برنامه هایی که به آن نیاز خواهید داشت BMI Calculator می‌باشد.

استفاده از این برنامه بسیار ساده می‌باشد که همین امر آن را از سایر برنامه ها در این زمینه جدا خواهد کرد.

تنها کاری که لازم است انجام دهید، وارد کردن قد و وزنتان می‌باشد و پس از آن برنامه میزان چربی بدنتان را تخمین خواهد زد.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

پس از محاسبه چربی بدن، برنامه به شما توصیه هایی را در زمینه تمرین ها و رژیم غذاییتان خواهد کرد.

در این برنامه چربی های بدن به ۸ سطح مختلف تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مختلفی بوده و خود برنامه نیز دسته بندی چربی های بدنتان را مشخص خواهد کرد.

در نهایت، برنامه برای شما یک وزن ایده آل را مشخص می‌کند که باید خود را به آن برسانید.

یکی دیگر از نکات مثبت در مورد این برنامه این است که به صورت کاملا رایگان قابل دسترسی خواهد بود.

 

برنامه فیتنس اندروید : Couch to 5K

 

Couch to 5K برنامه ای است که هدف آن خارج کردن شما از حالت تنبلی و آماده کردنتان برای دویدن ۵ کیلومتر می‌باشد !

این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که لیست آهنگی تهیه کرده تا در هنگام اجرای تمرینات به آن ها گوشی دهید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

همچنین قابلیت های مختلفی برای آنالیز حرکات شما در تنظیمات برنامه قرار داده شده است.

این برنامه دارای برنامه های ورزشی مختلفی بوده که مطابق با میزان آمادگی جسمانی شما (شروع از صفر، شروع از دوی ۵ کیلومتر و..) تمرینات مختلفی را در اختیارتان قرار خواهد داد.

البته نسخه اصلی برنامه مدت زمان محدودی برای استفاده داشته و در صورت تمایل به استفاده دائمی از آن باید نسخه کامل را خریداری نمایید.

 

برنامه فیتنس اندروید : Endomondo

 

از نظر بسیاری از کاربران ، Endomondo بهترین برنامه فیتنس اندروید می‌باشد.

به وسیله این برنامه شما می‌توانید تناسب اندام و فعالیت ها و ورزش های خود را زیر نظر گرفته و به لیست کاملی از قابلیت ها و ویژگی های مختلف در این زمینه دسترسی داشته باشید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

اکثر قسمت های این برنامه به صورت رایگان قابل دسترس می‌باشد اما در صورت تمایل و برای استفاده از امکانات بیشتر می‌توانید اشتراک این برنامه را نیز خریداری نمایید.

با خرید اشتراک برنامه شما می‌توانید برنامه شخصی تمرینی خود را بسازید، ضربان قلب خود را آنالیز کنید، از شر تبلیغات مزاحم خلاص شده و …

این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه ها در زمینه تناسب اندام و ورزش می‌باشد.

 

برنامه فیتنس اندروید : FitNotes

 

بسیاری از برنامه هایی که در زمینه تناسب اندام و ورزش طراحی شده اند، قصد دارند تا با ارائه تمرین ها و دستوراتی، زندگی شما را کنترل کرده و آمادگی جسمی شما را با این کار افزایش دهند.

FitNotes دقیقا برعکس این حالت عمل کرده و به شما این اجازه را می‌دهد که فعالیت ها و تمرین های خود را در آن به ثبت برسانید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

این برنامه تمامی فعالیت های شما را به ثبت خواهد رساند و با پایگاه داده ورزشی خود، به شما کمک می‌کند که در این زمینه راه درستی را پیش گرفته و مسیر تناسب اندام خود را به تنهایی و مخصوص به خود طراحی نمایید.

FitNotes برنامه ای کاملا رایگان بوده و فاقد هر گونه تبلیغات مزاحم می‌باشد.

 

برنامه فیتنس اندروید : Google Fit

 

این برنامه مدتی بود که از آن پشتیبانی نمی‌شد و از برنامه های این دسته کناره گرفته بود.

اما هم اکنون به روز رسانی های پشت سر هم برای آن عرضه شده و هر چند مدت امکانات جدیدی به لیست قابلیت های آن اضافه خواهد شد.

هم اکنون  Google Fit را می‌توان به عنوان یکی از بهترین برنامه ها در زمینه تناسب اندام دانست.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

این برنامه دارای امکانات و قابلیت های مختلفی برای ساعت های هوشمند می‌باشد و همین امر باعث می‌شود تا تجربه آن برای دارندگان ساعت هوشمند واجب شود.

با اطمینان می‌توان گفت که این برنامه تمامی امکانات پایه ای یک برنامه فیتنس اندروید را پوشش خواهد داد . همین امر آن را برای تازه کاران به یک برنامه ایده آل تبدیل خواهد کرد، به خصوص اینکه کاملا رایگان نیز می‌باشد.

 

بهترین ساعت های هوشمند اندروید در سال ۲۰۱۶

 

برنامه فیتنس اندروید : Jefit

 

این برنامه همانند یک مربی خصوصی برای شما خواهد بود و امکانات و قابلیت های بسیار خوبی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

Jetfit دارای بیش از ۱۳۰۰ تمرین مختلف بوده و همگی آن ها دارای انیمیشن هایی برای نحوه چگونگی انجام دادنشان می‌باشند.

همچنین این برنامه دارای امکانات استانداردی در زمینه بررسی و آنالیز فعالیت های شما نیز می‌باشد.

این برنامه دارای محبوبیت خوبی میان کاربران بوده و استفاده از آن رایگان می‌باشد.

البته برای خرید نسخه Pro نیاز به پرداخت مبلغی دارید.

 

برنامه فیتنس اندروید : MyFitnessPal

 

انجام تمرینات در تناسب اندام بسیار امر مهمی است اما بدون توجه به رژیم غذایی، پیشرفت چندانی نخواهید داشت.

یکی از بهترین ویژگی هایی که این برنامه در اختیار شما قرار می‌دهد، شمارنده کالری می‌باشد.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

این ویژگی، میزان کالری مصرفی شما را ثبت خواهد نمود و دارای لیستی از میلیون ها غداست که شما می‌توانید از میان آن ها انتخاب کرده و میزان دقیق کالری مصرفی روزانه خود را به دست آورید.

با اینکه معرفی این برنامه در لیست برنامه فیتنس اندروید کمی نامربوط به نظر می‌رسد اما رژیم غذایی در تناسب اندام نقش بسیار مهمی دارد.

 

برنامه فیتنس اندروید : Pocket Yoga

 

تقریبا پس از یک دهه و یا بیشتر، سر انجام انسان ها به این نتیجه رسیدند که یوگا ورزش مناسبی برای آمادگی جسمی و تناسب اندام می‌باشد.

در صورتی که شما نیز به این ورزش علاقه دارید، برنامه Pocket Yoga می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این راه باشد.

همچنین این برنامه قابلیت ثبت تمرینات یوگا و ساخت تمرینات جدید را نیز دارد.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

در این برنامه بیش از ۲۰۰ حرکت مختلف وجود دارد که با نمایش تصاویر مختلف و توضیحات صوتی به شما آموزش داده خواهد شد.

این برنامه بسیار ساده و ابتدایی بوده و برای تازه کاران انتخاب بسیار خوبی می‌باشد.

در صورتی که قصد استفاده از برنامه های حرفه ای تر را دارید، DDP Yoga Now گزینه خوبی برای این کار است.

 

برنامه فیتنس اندروید : Progression Fitness Tracker

 

این برنامه در ابتدا به وسیله کاربران توصیه شده و رفته رفته به یک برنامه فیتنس اندروید خوب و کامل در آمده است.

این برنامه دارای رژیم هایی می‌باشد که می‌توانید آن ها را دنبال کرده و یا اینکه رژیم های مخصوص به خود را بسازید.

 

برنامه فیتنس اندروید

 

در واقع Progression Fitness Tracker برای افرادی که دارای محدودیت هایی در ورزش هستند و یا افرادی که قصد کار کردن در زمینه ای خاص (سلامت قلبی، کم کردن وزن و…) را دارند بسیار مناسب می‌باشد.

 

نظر شما در مورد برنامه های معرفی شده در این لیست چیست ؟

آیا تا کنون از یک برنامه فیتنس اندروید در گوشی هوشمند خود استفاده کرده اید ؟

آیا بر روی عملکرد ورزشی شما تاثیری گذاشته است ؟

نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.