خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

بازگردانی اعلان ها – چگونه اعلان های از دست رفته خود را بازگردانی نماییم؟

توسط: آرتین

بازگردانی اعلان ها – همانطور که می‌دانید، در صورت استفاده از برنامه های زیاد و یا برنامه هایی که اعلان های زیادی را دریافت می‌کنند، ممکن است نوار اعلان های گوشی شما پر شود.

در این شرایط گزینه ای وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید بدون چک کردن تک تک اعلان ها، همگی آن ها را از روی نوار اعلان های خود پاکسازی نمایید.

اما گاهی اوقات پس از پاکسازی اعلان ها متوجه می‌شوید که اعلان مهمی را نیز در این میان حذف کرده اید و به آن احتیاج خواهید داشت.

خبر خوب اینجاست که بازگردانی اعلان ها ممکن بوده و شما می‌توانید دوباره به اعلان های از دست رفته خود دسترسی داشته باشید.

کاربرانی که از اندروید خالص در گوشی خود استفاده می‌کنند، می‌توانند اعلان های از دست رفته خود را با یافتن بخش Android notification history بیابند.

برای دستگاه هایی که دارای شخصی سازی های در سیستم عامل می‌باشند (مانند رابط کاربری Touchwiz در گوشی های سامسونگ) ممکن است این قسمت وجود نداشته باشد.

در این دستگاه ها می‌توان بازگردانی اعلان ها را از طریق برنامه های مختلف انجام داد.

 

آموزش تغییر تنظیمات اعلان ها در سیستم عامل اندروید

 

 

بازگردانی اعلان ها : دسترسی به Android notification history

 

ثبت کننده اعلان ها (Notification log) نخستین بار در نسخه ۴٫۳ Jellybean سیستم عامل اندروید معرفی شد و این قسمت در نسخه های Lollipop، Marshmallow و Nougat نیز قابل دسترس می‌باشد.

در واقع Notification Log به شما این اجازه را می‌دهد که اعلان های پاک شده و به طور کلی تمامی اعلان های سیستم را مشاهده کنید.

این کار با استفاده از یک ویجت نسبتا مخفی انجام می‌شود و در بعضی از گوشی های هوشمند برای استفاده از آن باید گزینه Developer Options را فعال نمایید.

برای فعال کردن این گزینه به منوی تنظیمات گوشی هوشمند خود رفته و در قسمت About Phone، چندین بار بر روی Baseband version کلیک کنید.

 

بازگردانی اعلان ها : چگونه اعلان های خود را بازگردانی کنیم؟

 

۱- انگشت خود را بر روی یک فضای خالی در صفحه اصلی گوشی خود نگه دارید و گزینه Widgets را انتخاب نمایید.

۲- ویجت ها را رد کنید تا به قسمت ویجت  مربوط به میانبر های منوی تنظیمات (Setting shortcut) برسید.

۳- انگشت خود را بر روی ویجت مورد نظر نگه داشته و آن را بر روی صفحه اصلی قرار دهید.

۴- در منوی Setting shortcut گزینه Notification Log را انتخاب کنید.

۵- پس از کلیک کردن بر روی آن، میانبر Notification Log بر روی صفحه اصلی گوشی شما ظاهر خواهد شد و با کلیک کردن بر روی آن می‌توانید به تاریخچه اعلان های خود دسترسی داشته باشید.

 

هنگامی که وارد تاریخچه اعلان ها شدید، اعلان های از دست رفته با رنگ خاکستری و اعلان های معمولی با رنگ سفید برای شما به نمایش در خواهند آمد.

شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی اعلان های خاکستری رنگ، از آن ها استفاده کرده و مستقیما به قسمت اعلان مورد نظر بروید.

 

بازگردانی اعلان ها : استفاده از برنامه

 

راه حلی که در قسمت قبل بررسی کردیم برای کاربران اندروید خالص به خوبی جواب می‌دهد، اما در صورتی که گوشی شما از رابط کاربری اندروید خالص استفاده نمی‌کند، ممکن است چنین ویژگی در آن وجود نداشته باشد.

به طور مثال گوشی های Samsung در رابط کاربری TouchWiz خود چنین ویجتی را ندارند.

خوشبختانه برنامه مناسبی برای انجام این کار وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده نمایید.

Notification History Log by ikva eSolutions یک برنامه مناسب برای استفاده در این زمینه می‌باشد که قادر به ثبت تمامی اعلان های شما به مدت یک روز (و یا بیشتر) بوده و در صورتی که گزینه Advanced History را در منوی تنظیمات آن فعال کنید، می‌توانید برنامه های مربوط به اعلان مورد نظر را نیز مستقیما باز کنید.

همچنین در این برنامه شما می‌توانید برنامه های مختلف را در لیست سیاه قرار داده و یا اینکه چه اعلان هایی از سوی آن ها دریافت شود را شخصی سازی نمایید.

شما می‌توانید این برنامه را از Play Store دانلود کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.