خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

افزایس سرعت اتصال ۳G

توسط: آرتین

زمان زیادی از ارائه انتقال داده ۳G از طرف اپراتور های تلفن همراه نمی‌‎گذرد؛ این نوع انتقال داده بسیار پرسرعت تر و باکیفیت تر از انتقال داده ۲G یا همان GPRS است؛ اما همچنان با توجه به این که ایران وضعیت زیرساخت خوبی برای ارائه سرویس باکیفیت اینترنت ندارد، اتصال ۳G هم جواب گویی تمام نیاز های کاربران ایرانی نیست.

افزایس سرعت اتصال ۳G

در بهترین حالت، یعنی در بهترین شرایط مکانی و تعداد کاربران آنلاین شاید بتوان سرعتی حدود ۵ مگابایت را با این نوع اتصال داده با اپراتور های ایرانی تجربه کرد، اما همانطور که ذکر شد این بهترین حالت است!

این تنها بخش قضیه نیست، چرا که خود دستگاهی را که از آن به عنوان اتصال به اینترنت استفاده می‌کنیم در سرعت دریافت و انتقال اطلاعات تاثیر گذار است.

در ادامه به روش هایی برای بهینه سازی تنظیمات برای اتصال ۳G بروی دستگاه اندرویدی شما می‌پردازیم.

این آموزش توسط یکی از کاربران وبسایت XDA-Developers ارائه شده است و طبق بازخورد هایی که کاربران این وبسایت داده اند به نظر می‌رسد با انجام موارد این آاموزش به افزایش سرعت چشمگیری دست خواهید یافت، شما هم اگر این روش را امتحان کردید از نتیجه آن ما را با خبر کنید.

 

دقیقا چه کاری باید انجام گیرد؟

 

برای بهینه سازی و اعمال تغییرات بروی اتصال اینترنت خود، لازم است که به فایل تنظیمات این نوع اتصال دسترسی پیدا کنید و مقادیری را در آن تغییر دهید، در واقع باید قابلیتی به نام “Van Jacobson TCP / IP header compression” را فعال کنید.

کاربرانی که این روش را امتحان کرده اند تا دوبرابر افزایش سرعت را نتیجه آن دانسته اند، اما این مورد بستگی به اپراتور سرویس دهنده شما نیز دارد.

 

ابزار کار؟

 

شما برای اجرای این عملیات نیاز به دسترسی روت دارید؛ همچنین باید فایل options را دریافت کنید که حاوی فایل اصلاح شده ای است که در سیستم شما در حال حاضر وجود دارد و باید این فایل را جایگزین فایل موجود کنید.

برای ویرایش فایل ها و دسترسی به مسیر های ریشه ای نیاز است که یک مدیریت فایل مانند برنامه کاربردی ES File Explorer بروی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

 

ابزار های مورد نیاز را دارید؟ شروع کنید!

 

فایل options را که دانلود کردید با استفاده از یک برنامه فشرده ساز مانند ۷z فایل داخل آن را خارج کنید؛ پس از خارج سازی فایل فشرده شده باید فایلی بنام options داشته باشید.

برنامه کاربردی ES File Manager را نصب کنید و به آن دسترسی روت بدهید(Menu > Root Explorer > ON ).

با استفاده از مدیریت فایل ES فایل options را که از حالت فشرده خارج شده است را پیدا و آن را کپی کنید(برای کپی کردن انگشت خود را روی فایل نگه دارید و Copy را بزنید).

به این مسیر مراجعه کنید: (Device “/ system / etc / ppp) و فایلی که از آن کپی گرفتید را در این مسیر جایگذاری یا Paste کنید.

 

speed-up-3g-one

 

دسترسی فایل options را تغییر دهید؛ برای این منظور انگشت خود روی فایل نگه دارید و (More > Properties>  Edit Permissions) را انتخاب کنید.

حالا سه دسترسی زیر (Readable owner, group, other) و Execute را فعال و سه دسترسی زیر Writing را غیرفعال کنید، OK را بزنید، حالا باید دسترسی ها چیزی شبیه به r-x r-x r-x شده باشد.

 

speed-up-3g-two

 

دستگاه اندرویدی خود را ریبوت یا راه اندازی دوباره کنید.

 

این تمام ماجرا بود! حالا برای اینکه نتیجه را بررسی کنید کافی است برنامه کاربردی Speed Test را دریافت و بروی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و با چند بار امتحان کردن سرعت اتصال و میانگین گرفتن آن تاثیر این روش را بررسی کنید.

اما اگر همچنان بعد از انجام مراحل بالا و بررسی آن، تغییر محسوسی را در سرعت اتصال ۳G احساس نکردید، می‌توانید با حذف کردن فایل options از همان مسیری که در آن جایگذاری کردید یعنی  system / etc / ppp / تنظیمات را دوباره به حالت اول برگردانید.

 

روش های دیگر افزایش سرعت ۳G

 

متاسفیم که پیشنهادی جذابی در این رابطه نداریم! اما تنها راه افزایش سرعت اتصال اینترنت سیمکارت شما، تغییر اپراتور است.

البته در حال حاضر در ایران تنها ۳  اپراتور موجود اتصال ۳G را ارائه می‌دهند و یکی از آنها حتی اتصال ۴G را هم ارائه می‌دهد که البته هنوز ساختار های آن ناقص است و در تمام موقعیت های مکانی پاسخگو نیست؛ شما باید هر سه اپراتور را از جهت سرعت اتصال بررسی کنید و در نهایت بهترین آن را انتخاب کنید.

اگر شما روشی را برای بهبود وضعیت اتصال ۳G در فکر خود دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.