خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

استفاده از Google Map بصورت آفلاین

توسط: آرتین

استفاده از Google Map بصورت آفلاین یا همان بدون نیاز به اتصال به اینترنت امکان پذیر است، در اینصورت استفاده از نقشه گوگل بصورت آفلاین در مواقعی که خبری از اتصال Wi-Fi نیست بسیاری کاربردی خواهد بود.

شاید بتوان نقشه گوگل را بهترین و کامل ترین نقشه موجود برای کاربران ایرانی نام برد چرا که به راحتی در بین کاربران ایرانی در دسترس است و تقریبا زوایا و جزئیات کاملی از بخش های کشور ما را دارد.

اما یکی از نقاط ضعف نقشه ها عدم عملکرد در مواقع نبود اتصال اینترنت است.

اما حالا می‌توانید با ذخیره داده های مربوط به نقشه ها در مواقع وجود اتصال اینترنت، از آن بخش از نقشه های انتخابی شما بدون نیاز به اینترنت استفاده کنید.

 

استفاده از Google Map بصورت آفلاین

 

– درحالی که به اینترنت متصل هستید، برنامه Google Map را باز کنید و به دنبال مقصد خود و ناحیه مورد نظر برای ذخیره سازی بگردید.

 

– به محز اینکه به ناحیه مورد نظر رسیدید بهترین روش برای ذخیره سازی آن بخش، رفتن به مسیر منوی تنظیمات است، با ضربه زدن بروی آیکون سه خط و انتخاب گزینه Offline Areas.

– سپس بروی نشانه افزایش یا به اضافه در انتهای راست صفحه ضربه بزنید، در اینصورت با پیامی روبرو خواهید شد که می‌پرسد: “download this area?” به معنای اینکه آیا تمایل به دریافت این ناحیه را دارید.

 

how-to-use-google-maps-offline-screen_appget

 

– در این بخش ناحیه مورد نظر خود را در داخل مربع آبی رنگ محصور کنید و می‌توانید برای بزرگنمایی دو انگشت خود را دور از هم بکشید(مانند بزرگنمایی در تصاویر)، در نهایت با انتخاب Download پس از اینکه نام این بخش از شما پرسیده شد و نامی دلخواه را وارد کردید، این ناحیه از نقشه شروع به ذخیره شدن در تلفن هوشمند شما می‌کند.

 

how-to-use-maps-offline-3_appget

 

– حالا پس از اتمام دریافت، می‌توانید از منوی تنظیمات و از بخش Offline Areas به نقشه های ذخیره شده خود دسترسی داشته باشید.

 

google-maps-offline-screen_appget

 

محدودیت های نقشه آفلاین

 

اما این روش برای دسترسی به نقشه ها بصورت آفلاین محدودیت هایی هم دارد؛ اندازه مربع که می‌توانید در زمان محصور کردن نقشه در آن انتخاب کنید محدودیتی دارد، در اینصورت شما قادر نخواهید بود تا به عنوان مثال نقشه یک شهر کامل یا یک کشور کامل را ذخیره کنید، از طرفی تمام این نقشه های آفلاین بروی حافظه دستگاه هوشمند شما ذخیره می‌شود؛ توجه داشته باشید به این دلیل که ممکن است ناحیه انتخابی شما تا ۱٫۵ گیگابایت ترافیک برای دریافت نیاز داشته باشد، در اینصورت با اتصالی پر سرعت به اینترنت وصل شوید.

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که نقشه های ذخیره شده فقط به مدت ۳۰ روز در حافظه شما باقی می‌مانند و بعد از آن بصورت خودکار حذف می‌شوند!

 

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.