خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

آینده بازی های موبایل به سمت اجرای بازی در فضای ابری حرکت می‌کند

توسط: آرتین

اجرای بازی در فضای ابری – همانطور که می‌دانید، رویداد سالانه صنعت بازی های ویدئویی، یعنی رویداد E3 سال ۲۰۱۸ در حال اجرا می‌باشد و تا کنون چیز های جدید و جالبی در این زمینه برای کاربران علاقه مند داشته است.

در این رویداد علاوه بر معرفی عناوین جدید و جالبی برای سال آینده، شروع روندی آغاز شده است که آینده بازی های ویدئویی را رقم می‌زند.

گوشی های هوشمند هر سال قدرتمند تر می‌شوند و به این وجود تقریبا تمامی شرکت های سازنده این را تایید کرده اند که بازی های ویدئویی آینده در فضای ابری اجرا خواهند شد.

 

اجرای بازی در فضای ابری : استریم کردن بازی های کنسول در گوشی هوشمند

 

همانطور که می‌دانید، صنعت بازی های ویدئویی در گوشی های هوشمند روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد و بعضی از شرکت های سازنده به صورت اختصاصی گوشی های هوشمندی برای اجرای بازی طراحی کرده اند.

در رویداد E3 امسال شاهد معرفی عناوین بسیار خوبی از سوی شرکت های سازنده ای مانند EA Games، Microsoft و Bethseda بودیم.

علاوه بر این موارد، شرکت های EA و Microsoft اعلام کردند که در حال کار کردن بر روی پروژه ای هستند که به وسیله آن بتوان عناوین محبوب را در تمامی پلتفرم ها از جمله گوشی های هوشمند استریم کرد.

هنوز اخبار دقیقی از قسمت و زمان عرضه این تکنولوژی در دسترس نیست اما در آینده شما می‌توانید به وسیله گوشی خود به آرشیو EA دسترسی داشته باشید!

وجود چنین سیستمی علاوه بر اینکه به معنای اجرای بازی های روز و کیفیت بالا بر روی کامپیوتر و سیسستم هایی با سخت افزار ضعیف می‌باشد، به معنای اجرای بازی های روز کنسول ها بر روی پلتفرم گوشی های هوشمند است.

این ایده کاملا جدید نیست و شما می‌توانید آن را با استفاده از پلتفرم های عرضه شده به وسیله شرکت Valve و Nvidia تجربه کنید.

شرکت Valve اخیرا برنامه Steam Link خود را در Play Store قرار داده است که به جز فیدبک منفی که در اوایل از سوی کاربران با توجه به ایرادات آن دریافت کرد، هم اکنون از قابلیت های مناسبی برخوردار می‌باشد.

Nvidia نیز برنامه Game Stream را عرضه کرده است که به وسیله آن می‌توانید بازی های خود را بر روی کامپیوتر خود که دارای گرافیک Nvidia می‌باشد اجرا کرده و بر روی وسایل خانگی مانند Shield TV استریم کنید.

 

اجرای بازی در فضای ابری

 

بنابراین در آینده ای نزدیک با توجه به تکنولوژی اجرای بازی در فضای ابری ، حتما نیاز به داشتن آخرین نسل کنسول های بازی یا کامپیوتر قدرتمند نیست.

شما می‌توانید وارد آرشیو بازی های ویدئویی مورد نظر خود شده و دقیقا همانطور که در اینترنت و به وسیله سرویس هایی مانند  Spotify و Netflix به تماشای ویدئو و یا پخش آهنگ می‌پردازید، بازی های مورد نظر خود را نیز اجرا نمایید.

 

بازی fortnite به زودی برای کاربران سیستم عامل اندروید در دسترس قرار خواهد گرفت

 

نظر شما در مورد اجرای بازی در فضای ابری چیست؟

آیا این تکنولوژی می‌تواند برای علاقه مندان به صنعت بازی های ویدئویی کاربردی باشد؟

نظرات خود را در این زمینه با ما و سایر کاربران اپگت به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.