خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

اتومبیل‌های خودران گوگل وارد جاده‌های دره سیلیکون شدند

توسط: مصطفی عالمی

اتومبیل‌های خودران گوگل وارد جاده‌های دره سیلیکون شدند.

راحت بنشینید و از سواری لذت ببرید، روزهای رانندگی یک اتومبیل از نقطه آ به نقطه ب ممکن است به زودی به پایان برسد: اتومبیل‌های خودران گوگل رسماً راه خود را به جاده‌های کالیفرنیا باز کرده‌اند.

اما فعلاً ترس به دلتان راه ندهید. اتومبیل‌های خودمختار که به طرزی وحشتناک ظاهری شبیه به کوالا دارند، با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند و محض احتیاط برای مواقعی که ممکن است مشکلی پیش بیاید، به فرمان و پدال‌های گاز و ترمز جدا شدنی مجهز‌ند.

از پیش می‌دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد. گوگل توسعه اتومبیل‌ها را کمی بیش از یک سال پیش اعلام کرد و آن‌ها چراغ سبز این آزمایشات را حدود یک ماه پیش دریافت کردند. با این حال،  ما تا امروز چیزی در مورد خارج شدن اتومبیل‌ها از مسیرهای آزمایشی نشنیدیم و هیجان‌زده‌ایم ببینیم چگونه از پس جاده‌ها بر می‌آیند.

البته آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آزمایشی در کار نیست. اتومبیل‌های خودمختار گوگل از همان نرم‌افزار موجود در اتومبیل‌های هوشمند لکسوسی که مدتی است در جاده‌ها پرسه می‌زنند استفاده خواهند کرد. بنابراین احتمال این‌که مشکلی پیش بیاید، بسیار کم و شاید هم صفر است.

از آنجاییکه در حالت عادی این خودرو ها قابلیت رانندگی بدون راننده را دارند، گوگل از همه خواسته است اگر اتومبیل های بدون راننده را در حال رانندگی و حرکت در خیابان ها دیدند، از طریق وب سایت خود گوگل اطلاع رسانی نمایند.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.