خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

معرفی و آموزش ترفند های Developer Options برای استفاده بهتر از امکانات گوشی

توسط: آرتین

ترفند های Developer Options – بخش گزینه های توسعه دهنده یا همان Developer Options یکی از بخش های گوشی های هوشمند اندرویدی می‌باشد که برای کاربران نسبتا حرفه ای طراحی شده است و استفاده از آن برای کاربران معمولی مقداری دلهره آور می‌باشد.

البته در این بخش گزینه ها و امکانات زیادی وجود دارند که کاربران متوسط و عادی نیز می‌توانند از آن ها استفاده کنند.

البته استفاده از گزینه ها و تنظیمات این قسصمت بدون اینکه از آن ها اطلاعی داشته باشیم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

در این مطلب مواردی از ترفند ها و نکاتی برای استفاده از ویژگی های این بخش برای شما جمع آوری کرده ایم که به وسیله آن ها می‌توانید از قابلیت های بسیار خوب توسعه دهنده در گوشی هوشمند خود استفاده نمایید.

 

ترفند های Developer Options : فعال و غیر فعال کردن

 

بخش تنظیمات توسعه دهنده در منوی تنظیمات گوشی های اندرویدی به صورت مخفی قرار گرفته است و برای استفاده از این بخش نخستین کاری که باید انجام دهید فعال کردن این قسمت در منوی تنظیمات گوشی خود می‌باشد.

برای انجام این کار به منوی تنظیمات رفته و سپس در بخش About Phone یا Software information بر روی گزینه Build Number هفت مرتبه تپ کنید.

با انجام این کار پیامی بر روی صفحه برای شما نمایش داده شده و شما به عنوان یک توسعه دهنده معرفی می‌شود، سپس در گزینه های آخر منوی تنظیمات گوشی شما گزینه Developer Options ظاهر خواهد شد.

 

ترفند های Developer Options

 

در صورتی که قصد مخفی کردن دوباره این بخش را داشتید، می‌توانید وارد گزینه های توسعه دهنده گوشی هوشمند خود شده و در بالا سمت راست آن را به حالت غیر فعال ببرید.

 

ترفند های Developer Options : گزینه Stay awake

 

با فعال کردن این گزینه، هنگامی که گوشی خود را به شارژر متصل می‌کنید صفحه نمایش آن خاموش نخواهد شد.

این ویژگی علاوه بر اینکه تاثیر منفی بر روی عمر باتری گوشی شما نخواهد گذاشت، هنگامی که مدام نیاز به چک کردن گوشی خود دارید بسیار کاربردی می‌باشد.

 

ترفند های Developer Options

 

در صورت فعال بودن این ویژگی برای خاموش کردن صفحه نمایش باید از دکمه فیزیکی Power استفاده نمایید.

 

ترفند های Developer Options : محدود کردن برنامه های فعال در پشت پرده

 

این بخش به شما اجازه انتخاب چند برنامه را می‌دهد که شما می‌توانید برنامه هایی که مدام در حال فعالیت در پشت پرده می‌باشند را انتخاب کرده و فعالیت آن ها را متوقف نمایید.

به کمک این ویژگی می‌توانید حداکثر ۴ برنامه را برای توقف فعالیت پشت پرده انتخاب نمایید اما در صورتی تمایل گزینه ای وجود دارد که به وسیله آن تمامی برنامه های در حال اجرا در پشت پرده متوقف خواهند شد.

 

ترفند های Developer Options

 

در صورت متوقف کردن تمامی فعالیت های پشت پرده، پس از خروج از هر برنامه ای، سرویس مورد نظر متوقف خواهد شد؛ این امر بدین معناست که هنگام اجرای یک برنامه تمامی تمرکز سخت افزار و نرم افزار گوشی شما بر روی همان برنامه خواهد بود، اما از طرفی جا به جا شدن میان برنامه ها با سرعت کمتری انجام خواهد شد.

بنابراین نحوه استفاده از این ویژگی کاملا به نحوه استفاده شما از گوشی هوشمندتان مربوط خواهد بود.

 

ترفند های Developer Options : گزینه Force MSAA 4x

 

فعال کردن این گزینه بازی های گوشی شما را با گرافیک بهتری اجرا می‌کند.

 

ترفند های Developer Options

 

البته استفاده از این ویژگی موجب افزایش مصرف باتری و درگیری بیشتر گوشی شما خواهد شد، اما در وصتری که با این مسئله مشکلی ندارید می‌توانید با فعال کردن آن بازی ها را با لگ کمتر و کیفیت بهتری اجرا نمایید.

 

ترفند های Developer Options : تنظیم سرعت انیمیشن های سیستم

 

افزایش سرعت انیمیشن های سیستم در واقع هیچ گونه تغییری در سرعت عملکرد گوشی هوشمند ایجاد نخواهد کرد اما ذهن کاربر را فریب داده و باعث می‌شود سرعت عملکرد گوشی بیشتر از آنچه هست به نظر برسد.

 

ترفند های Developer Options

 

همچنین با غیر فعال کردن تمامی انیمیشن های سیستم هیچ گونه نمایشی برای شما پخش نشده و گوشی شما پر سرعت تر و روان تر به نظر می‌رسد.

 

ترفند های Developer Options : گزینه Aggressive data handover

 

بسیاری از کاربران نیاز به آنلاین بودن همیشگی دارند.

این ویژگی سرعت اینترنت دیتای شما را افزایش نمی‌دهد اما باعث می‌شود تا در صورت قطع سیگنال Wifi گوشی شما به سرعت به اینترنت دیتا متصل شود.

البته در صورت استفاده از این ویژگی باید بسیار با احتیاط عمل کنید زیرا پس از فعال کردن آن گوشی شما با سرعتی دو برابر به اینترنت سیم کارت دسترسی داشته و در صورت غفلت ممکن است حجم زیادی از اینترنت شما مصرف شود.

 

ترفند های Developer Options

 

به عنوان مثال، با فعال کردن این گزینه هنگامی که شما خانه خود را ترک می‌کنید، با خارج شدن از رنج دسترسی Wifi گوشی شما سریعا به اینترنت سیم کارت متصل خواهد شد.

همچنین می‌توانید برای استفاده بهتر، گزینه mobile data always active را نیز فعال نمایید.

 

ترفند های Developer Options : بررسی سرویس های در حال اجرا

 

بخش Running Services بسیار مشابه بخش Task Manager در سیستم عامل ویندوز کامپیوتر می‌باشد.

در این بخش می‌توانید سرویس های فعال بر روی گوشی، مقدار رم استفاده شده و اینکه چه برنامه هایی در حال استفاده از آن می‌باشند را مشاهده نمایید.

هنگامی که در این بخش بر روی یک برنامه تپ کنید می‌توانید پروسه های مشخص و سرویس هایی که در حال استفاده از آن هاست را مشاهده نمایید.

به کمک این بخش می‌توانید برنامه هایی که استفاده شدیدی از رم گوشی دارند را شناسایی کرده و در صورت استفاده نکردن، آن ها را متوقف نمایید.

 

ترفند های Developer Options

 

دقت داشته باشید که این کار را در مورد برنامه های سیستم انجام ندهید زیرا در این صورت موجب اختلال در عملکرد گوشی خود خواهید شد.

همچنین متوقف کردن یک پروسه خاص از یک برنامه بدون متوقف کردن برنامه مورد نظر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا باعث ایجاد کرش شدن و اختلال عملکرد خواهد شد.

 

ترفند های Developer Options : گزینه Mock location

 

در بسیاری از موارد ممکن است قصد استفاده از سرویسی را داشته باشید که در محل زندگی شما دسترسی به آن محدود شده باشد.

به عنوان مثال برای دانلود بعضی از برنامه های Play Store و یا تماشای بعضی از ویدئو های Youtube باید منطقه ای که در آن قرار دارید مطابق با مناطق تایید شده باشد، در غیر این صورت قادر به استفاده از سرویس مورد نظر نخواهید بود.

 

ترفند های Developer Options

 

اما برنامه های زیادی در Play Store وجود دارند که به وسیله آن ها می‌توانید موقعیت گوشی را تغییر داده و یک موقعیت جعلی برای خود ایجاد نمایید.

برای انجام این کار ابتدا یکی از برنامه های خوب در این زمینه را دانلود کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید.

در این قسمت برنامه ای که به شما توصیه می‌کنیم، برنامه Fake GPS Location می‌باشد.

پس از دانلود و نصب برنامه وارد بخش تنظیمات توسعه دهنده در منوی تنظیمات شده و گزینه Select mock location app را پیدا نمایید.

پس از پیدا کردن و انتخاب این گزینه، برنامه جعل موقعیت دانلود شده برای شما نمایش داده خواهد شد؛ در این قسمت شما باید برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و پس از باز کردن آن موقعیت دلخواه خود را انتخاب کرده و بدون محدودیت به سرویس های مختلف دسترسی داشته باشید.

 

ترفند های Developer Options : گزینه Split Screen

 

قابلیت Split Screen نخستین بار در اندروید نسخه ۶٫۰ Marshmallow به کاربران معرفی شد.

این ویژگی صفحه نمایش گوشی را به دو قسمت تقسیم کرده و به شما اجازه می‌دهد که به صورت همزمان دو برنامه را در کنار یکدیگر اجرا نمایید.

Split Screen روز به روز کاربردی تر می‌شود و دلیل آن نیز بزرگتر شدن صفحه نمایش گوشی های هوشمند می‌باشد.

البته تمامی برنامه ها از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند اما به کمک گزینه های توسعه دهنده می‌توانید این مسئله را نیز حل کنید؛ تنها کاری که باید انجام دهید پیدا و فعال کردن گزینه Force activities to be resizable می‌باشد.

 

ترفند های Developer Options

 

برای فعال شدن این گزینه باید گوشی خود را ریستارت کنید؛ البته اکثر برنامه ها با این ویژگی سازگاری دارند اما چندان بدون ایراد نیز نخواهد بود و احتمالا در مواردی شاهد کرش شدن برنامه ها خواهید بود.

 

توصیه مهمی که دوباره در زمینه استفاده از گزینه های توسعه دهنده به شما می‌کنیم این است که در صورتی که از کاربرد بخشی اطلاع ندارید آن را فعال نکنید.

البته هیچ کدام از گزینه های موجود در این قسمت بازگشت ناپذیر نیستند، اما ممکن است فعال کردن بعضی از آن ها فورا تاثیرات منفی خود را بر روی گوشی شما بگذارند.

همچنین در صورت فعال کردن  بعضی از ویژگی ها یا فراموش کردن غیر فعال کردن آن ها ممکن است با مصرف شدید باتری یا حجم اینترنت مواجه شوید.

 

آموزش راه حل هایی برای افزایش سرعت گوشی هوشمند اندرویدی

 

نظر شما در مورد ترفند های Developer Options که در این مطلب به آن ها اشاره شده است چیست؟

شما از کدام ویژگی های قرار گرفته در این بخش استفاده می‌کنید؟

نظرات خود را در این زمینه با ما و سایر کاربران اپگت به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.