خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

اینستاگرام در حال آزمایش پخش ویدیو زنده در Stories است

توسط: محمدتقی قندیلی

طبق گفته یکی از وبسایت های روسی به نشانی Tjournal.ru چند روز پیش، سرویس محبوب اشتراک گذاری تصاویر Instagram در حال آزمایش پخش ویدیو زنده در  Stories است.

ویژگی Stories در برنامه کاربردی اینستاگرام این امکان را به کاربر می‌دهد تا از عکس هایشان اسلاید شو بسازند که این اسلاید ها پس از ۲۴ ساعت بصورت خودکار ناپدید می‌شوند.

 

آزمایش قابلیت پخش ویدیو زنده در Stories

 

سرویس شبکه اجتماعی فیسبوک قابلیت پخش زنده ویدیو را در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ به برنامه کاربردی پیام رسان خود افزود.

در سال ۲۰۱۶ هم فیسبوک قابلیت اشتراک گذاری زنده ویدیو در زمان گفتگو با مخاطبین پیام رسان این شبکه را در اختیار کاربران گذاشت.

به گفته اجتماع های مجازی روسی، یکی از کاربران در زمانی که در حال آزمایش نسخه اولیه اینستاگرام بوده است دکمه ای با نام Live را بروی نسخه اندرویدی اینستاگرام دیده است.

 

پخش ویدیو زنده در Stories

پخش ویدیو زنده در Stories

 

ویدیو های زنده در بخش تازه افزوده شده Stories با یک برچسب و تگ جلوه دهنده Live و متمایز از نوشته های دیگر نمایش داده می‌شود.

 

امکان پخش ویدیو زنده در Stories بزودی

 

این ویژگی که احتمالا بزودی شاهد آن در برنامه کاربردی اینستاگرام خواهید بود شبیه به ویژگی Facebook LIVE است.

کاربران پس از افزوده شدن این ویژگی می‌توانند با لمس دکمه Go Insta! ویدیو های زنده خود را ظبط کنند و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

فیسبوک امید دارد تا با افزودن این ویژگی به اینستاگرام، جذابیت این شبکه اجتماعی را افزایش دهد و افراد کاری را بیشتر به سوی تبلیغ و خرج کردن در این شبکه بکشاند.

 

پخش ویدیو زنده در Stories

پخش ویدیو زنده در Stories

 

بنابراین با افزودن چنین ویژگی انتظار می‌رود که بخشی دیگر هم برای نمایش محبوب ترین ویدئو های زنده در اینستاگرام افزوده شود، ولی تاکنون به دلیل اینکه این ویژگی هنوز در دست آزمایش است، هنوز اطلاعات دقیقی از این بخش در دسترس نیست.

تا به اینجای کار این شرکت از اظهار نظر در این باره پرهیز کرده است.

 

آمار تعداد بازدید و کاربران اینستاگرام

 

بخش Instagram Stories بطور میانگین ۱۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد، خود اینستاگرام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر روزانه فعال دارد؛ همچنین این رقم برای برنامه کاربردی Snapchat در حدود ۱۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه است.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.