خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

نسل جدید باتری های گوشی هوشمند (ابر باتری !) در راه است

توسط: محمدتقی قندیلی

نسل جدید باتری : مسلما در زمینه گوشی های هوشمند سلیقه های مختلفی وجود دارد و توقع کاربران مختلف از گوشی های هوشمند کاملا با یکدیگر متفاوت است. ممکن است کسی طراحی و ظاهر گوشی را ترجیح دهد، برخی افراد اندروید خالص را ترجیح داده و از رابط های کاربری با تغییرات زیاد استفاده نمی‌کنند، برخی از کاربران گوشی قدرتمند را می‌پسندند در حالی که برخی دیگر گوشی معمولی و مناسب برای کار های روزمره را ترجیح می‌دهند.

و البته باید به این نکته اشاره کرد که یکی از مشکلات بیشتر کاربران گوشی های هوشمند، شارژ باتری می‌باشد. طبق تحقیقات یکی از دانشگاه ها در امریکا راه حلی برای این مسئله وجود دارد که با وجود آزمایشی بودن آن، امیدوار کننده می‌باشد.

 

نسل جدید باتری : پایان کار باتری های لیتیومی

 

می‌دانیم که هم اکنون از باتری های لیتیومی در گوشی های هوشمند استفاده می‌شود و این تنها راه برای افزایش ظرفیت باتری های می‌باشد. همچنین مشخص است که گوشی های بزرگتر، باتری های بزرگتری را نیز می‌طلبند. اما در صورت اینکه این گوشی از صفحه نمایش بزرگتری برخوردار باشد، مصرف انرژی آن بیشتر شده و باتری بزرگ آن دیگر به چشم نخواهد آمد. همچنین بهینه سازی نرم افزار نیز بسیار در عامل باتری تاثیر گذار می‌باشد.

 

نسل جدید باتری

 

دانشگاه مرکزی فلوریدا در این زمینه اکتشافی کرده است که ممکن است انقلاب بزرگی در زمینه تجهیزات الکترونیکی به وجود آورد. نتیجه این تحقیقات، یک ابرخازن است که قادر به ذخیره انرژی بیشتری نسبت به یک باتری بوده و حتی پس از ۳۰٫۰۰۰ بار شارژ مجدد نیز، درست همانند روز اول عمل خواهد کرد.

محققان این امر ادعا می‌کنند که این باتری نه تنها می‌تواند در مدت چند ثانیه شارژ شود، بلکه قادر به ذخیره این شارژ به مدت حداقل یک هفته می‌باشد.

 

امکانات فوق العاده نسل جدید باتری

 

این تکنولوژی هنوز برای مصرف آماده نیست و همچنان نیازمند بررسی و آزمایش می‌باشد. ماده استفاده شده در این نوع باتری، گرافن می‌باشد که ماده ایست نازک که بسیار به کندی گرم می‌شود. همین امر یک ویژگی عالی برای باتری محسوب می‌شود.

با توجه به جنس به کار رفته در این نوع باتری، عملیات شارژ به سرعت و راحت اتفاق می‌افتد. همچنین گرافن یک ماده رسانا می‌باشد که به وسیله همین ویژگی، جریان الکتریکی را راحت تر و با سرعت بیشتری از خود عبور داده که این امر موجب افزایش سرعت رون شارژ می‌شود.

رئیس محققان این مطلب، Yeonwoong Jung اعلام کرده است که این تکنولوژی برای استفاده عملی و اقتصادی آمادگی ندارد اما این تحقیقات و مطالب، تاثیر بسیار زیادی در بسیاری از تکنولوژی ها خواهد داشت.

شما از یک باتری خوب چه انتظاراتی دارید؟ آیا حاضر به صرف هزینه بیشتر برای باتری قوی تر هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.