خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

فعالسازی Knock On در Nexus 6P

توسط: محمدتقی قندیلی

دوبار ضربه زدن بروی صفحه نمایش برای روشن شدن آن کار با تلفن هوشمند شما را بسیار سریعتر می‌کند، این قابلیت که Knock On گفته می‌شود این امکان را فراهم می‌کند تا با دوبار ضربه زدن بروی صفحه نمایش بدون نیاز به فشار دادن دکمه Power صفحه نمایش تلفن هوشمند خود را روشن کنید.

فعالسازی Knock On در Nexus 6P

این قابلیت بسیار کاربردی است چرا که بدون نیاز به دکمه پاور می‌توانید صفحه نمایش تلفن هوشمند خود را روشن کنید تا در اثر استفاده زیاد از دکمه پاور به آن آسیبی وارد نشود.

البته این قابلیت بصورت درونی در Nexus 6P قرار نگرفته است اما به این معنا نیست که نمی‌توان از این قابلیت در Nexus 6P استفاده کرد.

اما این قابلیت را قبل تر در برخی مدل های دیگر هم شاهد بودیم، از جمله قابلیت Knock Code در تلفن های هوشمند شرکت LG که علاوه بر دوضربه ای باز شدن صفحه نمایش می‌توانید کد ضربه ای(Knock Code) خود را درحالت صفحه نمایش خاموش وارد کنید و به طور مستقیم به منو اصلی هدایت شوید.

این قابلیت بروی تلفن های هوشمند ویندوز فون هم قابل مشاهده است به عنوان مثال Lumia 1520 که شاهد جزء اولین ها در فراهم سازی این قابلیت بود.

 

استفاده از قابلیت Knock On در Nexus 6P

 

برای استفاده از این قابلیت بروی Nexus 6P لازم است که دسترسی ریشه ای به سیستم عامل داشته باشید یا در واقع تلفن هوشمند شما روت شود.

اگر هنوز Nexus 6P شما روت نشده است می‌توانید از طریق پیوند ” راهنمایی در مورد Root ” اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

توجه داشته باشید که تلفن هوشمند شما با روت شدن ممکن است در معرض مشکلاتی قرار گیرد و همچنین گارانتی دستگاه شما باطل شود، البته با غیرفعال سازی روت دوباره می‌توانید از خدمات گارانتی استفاده کنید.

به محز اینکه دستگاه خود را روت کردید و یکبار آن را راه اندازی دوباره(Reboot) کردید، برنامه کاربردی Double Tap For 6P را دریافت و نصب کنید.

پس از نصب و اجرای برنامه لازم است تا دسترسی روت به این برنامه داده شود و پس از آن قابلیت Double Tap و یا Knock On به تلفن هوشمند شما اضافه می‌شود!

اگر شما از این برنامه کاربردی استفاده کرده اید، از تجربیات خود با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.