خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

شخصی سازی دکمه Home – آموزش شخصی سازی دکمه Home در گوشی های اندروید

توسط: محمدتقی قندیلی

شخصی سازی دکمه Home – یکی از ویژگی های سیستم عامل اندروید، قدرت بالای آن در شخصی سازی می‌باشد.

ویژگی های مربوط به شخصی سازی به شما این امکان را می‌دهد که گوشی هوشمندتان را مطابق سلیقه خود در آورید.

برنامه های زیادی در این زمینه وجود دارد که بهترین های آن ها را می‌توانید در این مطلب مشاهده کنید.

یکی از شخصی سازی هایی که سیستم عامل اندروید در اختیار شما قرار می‌دهد، شخصی سازی دکمه ها می‌باشد.

در صورتی که عملکرد های پیش فرض دکمه های گوشی شما برایتان مناسب نیست، می‌توانید عملکرد مورد نظر خود را برای آن ها قرار دهید.

در این مطلب به آموزش شخصی سازی دکمه Home خواهیم پرداخت.

 

شخصی سازی دکمه Home

 

ما به عنوان نمونه، آموزش های این مطلب را بر روی Samsung Galaxy S6 با اندروید نسخه Lollipop انجام داده ایم اما این نکات بر روی اکثر گوشی هایی که دارای دکمه Home فیزیکی هستند قابل انجام است.

به عنوان مثال، دو بار فشردن دکمه Home در Galaxy S6 برنامه دوربین برای شما باز خواهد شد، اما با توجه به هدف ما در این مطلب، قصد داریم تا به جای برنامه دوربین، با انجام این کار برنامه Play Store برایمان باز شود.

در سایر گوشی های سری Galaxy یک بار فشردن دکمه Home شما را به صفحه اصلی برده، دو بار فشردن آن S Voice را برای شما باز خواهد کرد و با نگه داشتن آن وارد Google Now خواهید شد.

برای انجام این کار ابتدا به برنامه Home2 Shortcut نیاز دارید؛ این برنامه را می‌توانید از Play Store دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب نمایید.

البته برنامه های مختلفی برای این کار وجود دارد اما به عنوان مثال در این مطلب از برنامه Home2 Shortcut استفاده می‌کنیم.

 

شخصی سازی دکمه Home : چگونه عملکرد دکمه Home را تغییر دهیم ؟

 

۱- پس از نصب برنامه Home2 Shortcut و وارد شدن به آن، آموزش قدم به قدمی برای شخصی سازی عملکرد دکمه Home به شما نشان داده خواهد شد. در این مطلب قصد داریم تا عملکرد دکمه Home را در صورت دو بار فشردن تغییر دهیم.

۲- شخصی سازی دکمه Home در این برنامه شامل ۴ مرحله می‌شود. در ابتدا برنامه از شما می‌پرسد که در صورت دو بار فشردن دکمه Home چه برنامه ای اجرا شود. برای انتخاب برنامه مورد نظر بر روی گزینه Choose Application کلیک کرده و برنامه Play Store (یا هر برنامه دلخواه) را انتخاب نمایید.

۳- در مرحله بعد، زمان فاصله میان دو بار فشردن دکمه Home را انتخاب کنید.

۴- در صورتی که برنامه از شما مشخصی کردن برنامه Home بود، TouchWiz را انتخاب کنید. اگر از لانچر بر روی گوشی خود استفاده می‌کنید نیز می‌توانید آن را در این قسمت انتخاب نمایید.

۵- در نهایت، هنگامی که شما دکمه Home گوشی خود را فشار می‌دهید، پنجره ای باز شده و از شما می‌خواهد لانچر مورد نظر خود را برای این عملکرد انتخاب کنید. در این قسمت بر روی آیکون Home2 Shortcut کلیک کرده و گزینه Always را انتخاب نمایید. در صورتی که قصد دارید تا گوشی خود را به حالت قبل بازگردانید، وارد بخش تنظیمات Home2 Shortcut شده و تنظیمات را به حالت پیشفرض بازگردانید.

 

البته در کنار شخصی سازی دکمه Home ، باز شدن دوربین پس از دوبار فشردن دکمه Home میانبر بسیار خوب و کاربردی می‌باشد.

در صورتی که از گوشی های قدیمی تر Galaxy یا برند های دیگر استفاده می‌کنید، استفاده از این میانبر به شما نیز پیشنهاد می‌شود.

 

نظر شما در مورد شخصی سازی دکمه Home چیست؟

چه میانبر های مناسبی را برای این دکمه در نظر دارید ؟

نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.