خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

شارژ بیسیم دستگاه اندرویدی

توسط: محمدتقی قندیلی

شارژ بیسیم یا همان WireLess Charging اخیرا بسیار در بین تلفن های هوشمند جا افتاده است، تقریبا تمام شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند به فکر بکار بردن شارژ بیسیم در تولیدات جدید خود افتاده اند.

شاید بتوان گفت اولین آنها شرکت سامسونگ بود که با تبلیغات Galaxy S6 خود این قابلیت را نیز معرفی کرد.

شارژ بیسیم دستگاه اندرویدی

قبل از ادامه شاید بهتر باشد نگاهی به شارژ سریع باتری موبایل بی‌اندازید.

استاندارد های مربوط به شارژ بیسیم بطور معمول بروی دستگاه های اندرویدی استفاده شده است که به آن Qi می‌گویند.

می‌توانید برای اینکه از وجود این قابلیت در تلفن هوشمند خود مطمئن شوید، دستگاه های دارای استاندارد Qi را ببینید.

دستگاه هایی مانند Samsung Galaxy S6 و LG G3 و Nexus 6 دارای این قابلیت هستند، البته برخی دیگر هم ممکن است برای پشتیبانی کامل نیاز به Adapter داشته باشند.

 

ikea_riggad_qi_wireless_charging

 

چه نوع شارژر بیسیمی باید استفاده کنید؟

 

شارژر های بیسیم انواع و شکل های مختلفی دارند، مهم نیست که از چه نوعی از آنها استفاده می‌کنید، حتی برخی از شرکت ها در لوازم خانگی شارژر های بیسیم را جای داده اند، اما نکته ای مهم این است که از شارژر مناسب برند دستگاه هوشمند خود استفاده کنید، البته قیمت شارژر های برند معروف مقداری بیشتر از برند های متفرقه است.

برخی از شارژر ها فقط با استاندارد Qi سازگاری دارند در صورتی که برخی دیگر با استاندارد PMA هم سازگاری دارند.

اما تفاوت این دو استاندارد در طول موجی است که استفاده می‌کنند؛ استاندارد Qi طول موج ۱۰۰ تا ۲۰۵ کیلوهرتز و استاندارد PMA طول موج ۲۷۷ تا ۳۵۷ کیلوهرتز را برمی‌گزیند.

 

samsung_galaxy_s6_edge_qi_wireless_charging

 

برخی از دستگاه ها مانند Galaxy S6 و شاخه های دیگر آن از هر دو استاندارد پشتیبانی می‌کند.

 

شارژ کردن تلفن هوشمند

 

به محض اینکه شارژر بیسیم را تهیه کردید، کافی است آن را به منبع برق متصل کنید و تلفن خود را برای پر شدن باتری بروی آن رها کنید!

اما هیچگونه تنظیم خاص یا اضافه ای نیاز ندارد، به محض قرار دادن تلفن بروی پایه شارژر پیامی در مورد وضعیت باتری با عنوان Charging Wirelessly یا معادل فارسی آن “شارژ بصورت بیسیم” ظاهر خواهد شد.

البته طبق گزارش ها به نظر می‌رسد این نوع شارژ کردن تا ۲۰ درصد آهسته تر از شارژ معمولی با کابل است اما می‌توان گفت شارژ به این وسیله راحت تر است و حتی شرکت سامسونگ به همراه مدل های Galaxy Note 5 و Galaxy S6 Edge Plus شارژر های بیسیم سریعتر را قرار داده است.

 

مزایای شارژ بیسیم

 

بهترین مزیت شارژ به صورت بیسیم این است که نیازی نیست تا چندین بار کابل شارژر را به تلفن هوشمند خود متصل کنید، کافی است تا تلفن خود را بروی شارژر قرار دهید.

 

mondpalast_portable_qi_wireless_charger

 

اما به به این شکل به نظر می‌رسد که شارژر وایرلس به اندازه هزینه که صرف آن می‌شود فایده ندارد، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از این نوع شارژر استفاده می‌کنید تجربیات خود را حتما با ما در میان بگذارید!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.