خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

سامسونگ: دوبرابر کردن عمر باتری گوشی هوشمند جواب داده است

توسط: Pars

همه‎ی ما می‎دانیم که عمر باتری گوشی هوشمند می‎تواند بهتر باشد، و سامسونگ تصور می‎رود که در حال کار بر روی چیزی با آخرین تلاش‎های مهندسی‎اش است، و بر همین طبق این کمپانی می‎گوید که به تکنولوژی جدیدی دست یافته است که بدون افزایش اندازه‎ی گوشی قادر به دو برابر کردن عمر باتری است.

باتری سامسونگ

سایت Business Korea دارای اخباری از یک سیلیکون روکش یافته‎ی جدید با گرافین است که می‎تواند جایگزین کاتد گرافیتی در باتری‎های موجود شود. اساسا، آن مخلوط شیمیایی می‎تواند شارژ بیشتری را نگه دارد.

این می‎تواند به معنی شارژ کردن گوشی‎تان هرچند شب یکبار تا هر شب یکبار باشد، ولی البته انتظار می‎رود که چنین تکنولوژی فراتر از گوشی‎ها به لپ تاپ‎ها، تبلت‎ها و تمامی گجت‎های دیگری که ما بر آن‎ها تکیه داریم، برسد.

ولی با اینحال هیجان زده نشوید، گزارش سامسونگ می‎گوید که این تکنولوژی تا به شکل کالا‎های مصرفی در بیاید دو سه سالی طول می‎کشد.
برای اینکه یک تکنولوژی جدید باتری جواب دهد ابتدا باید استاندارد‎های امنیتی خاص را رعایت کرد و آنقدر باید مقرون به صرفه باشد که از نظر تجاری بادوام باشد. همچنین نیاز به این دارد که قادر به تحمل هزاران بار شارژ مجدد، نظیر باتری‎های یونی- لیتیومی موجود باشد.

رسیدن به توازن درست بی نهایت مشکل است، که برای همین است بسیاری از تکنولوژی‎های آزمایشی باتری جدید هرگز درون گوشی‎های هوشمند همراه را ندیده‎اند. امیدوار باشیم که سامسونگ به این رویا تحقق بخشد.

techradar

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.