خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

حذف موقعیت مکانی از تصاویر اینستاگرام

توسط: محمدتقی قندیلی

اینستاگرام مثل بقیه برنامه های کاربردی، این امکان رو برای شما فراهم میکنه تا موقعیت مکانی خودتون رو به تصاویری که در همون موقعیت گرفتید ضمیمه کنید؛ این قابلیت بسیار مفید و خاطره انگیز است و میتونید موقعیت مکانی هر کس رو برای همیشه به خاطر داشته باشید.

حذف موقعیت مکانی از تصاویر اینستاگرام

 

اما در بعضی مواقع مشخص شدن موقیت مکانی شما میتونه برای حفظ حریم خصوصی مشکل ساز باشه؛ به عنوان مثال ممکنه بسیاری از تصاویرتون رو با موقعیت جغرافیایی خونتون ارسال کرده باشید و همین موضوع مشکل ساز بشه.

بنابرای همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیریم در این آموزش نحوه حذف موقعیت های مکانی از تصاویر اینستاگرام را به شما آموزش بدیم.

 

چگونه اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی را از تصاویر اینستاگرام حذف کنیم؟

 

فرض رو بر این می‌گیریم که موقعیت مکانی خودتون رو به یک تصویر بصورت دستی ضمیمه کردید؛ حالا قصد دارید تا موقعیت مکانی رو از اون تصویر حذف کنید.

– برنامه Instagram را اجرا کنید و به بخش پروفایل برید، تصویری رو که قصد حذف موقعیت مکانیش رو دارید انتخاب کنید.

– بروی آیکون سه نقطه لمس کنید و Edit رو انتخاب کنید.

 

Instagram-delete-location-data_AppGet_ir

 

– در حالت Edit یا همون حالت ویرایش، بروی موقعیت مکانی که دقیقا زیر نام کاربری اینستاگرام شماست لمس کنید، به عنوان مثال موقعیت مکانی در مثال زیر “Oceanside Pier.” هست؛ در نهایت Remove Location را انتخاب کنید.

 

instagram-remove-location_AppGet_ir

 

– گزینه Done در بالای صفحه سمت راست لمس کنید تا تنظیمات ذخیره شود؛ این تمام ماجرا بود!

 

location-removed-from-instagram-photo_AppGet_ir

 

حالا نه تنها موقعیت مکانی از تصویر شما حذف شده است بلکه از بخش Photo Map هم حذف خواهد شد.

 

چگونه تصاویر را از بخش photo map اینستاگرام حذف کنیم؟

 

این قابلیت تلگرامف یعنی photo map به دوستان شما و در واقع دنبال کنندگان شما این امکان را می‌دهد تا دقیقا از مکان هایی که بروی انواع تصاویر خود انتخاب کردید تسلط داشته باشند و اطلاعاتی را بدست بیاورند.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از این بخش این است که می‌توانید به سادگی تمام موقعیت های مکانی موجود در تصاویر خود را از این قسمت به یکباره حذف کنید.

– در برنامه کاربردی اینستاگرام، به بخش نمایه همان پروفایل خودتان بروید؛ آیکونی که شبیه به یک بیضی تیز است و در تصویر زیر هم نشان داده شده است را لمس کنید؛ این آیکون شما را به بخش photo map هدایت می‌کند.

 

view-instagram-photo-map_AppGet_ir

 

در این بخش یک نقشه جهانی بارگذاری می‌شود که بروی آن موقعیت های مکانی تمام تصاویر شما هم مشخص شده است.

– به اندازه ای دلخواه بروی این نقشه بزرگنمایی کنید؛ هر چه بیشتر زوم یا همان بزرگنمایی کنید جزئیات بیشتری در مورد موقعیت های مکانی خواهید داشت.

اگر می‌خواهید تمامی موقعیت های مکانی موجود را کامل حذف کنید تا جای ممکن از بزرگنمایی بکاهید، یعنی عملی خلاف بزرگنمایی!

اگر می‌خواهید تنها موقعیت مکانی یک تعداد تصاویر خاص را حذف کنید تا زمانی که به آن محدود از موقعیت مکانی تسلط داشته باشید، نقشه را بزرگنمایی کنید.

در مثال زیر تصاویری که موقعیت مکانی “Las Vegas” را دارند حذف می‌کنیم؛ بنابراین بروی این موقعیت مکانی بزرگنمایی می‌کنیم و متوجه می‌شویم که ۵ تصویر در این موقعیت مکانی ذخیره شده است.

– گزینه Edit را از بالا سمت راست صفحه انتخاب می‌کنیم؛ بعد از این متوجه می‌شوید دایره ای سبز رنگ تعداد تصاویر گرفته شده در موقعیت مکانی انتخاب شده توسط شما را نشان می‌دهد.

 

Edit-instagram-photo-map_appGet_ir

 

– بروی همان گروه از تصاویر لمس می‌کنیم و و گزینه Edit را که نمایش داده می‌شود، انتخاب می‌کنیم.

 

edit-location-data_AppGet_ir

 

–  در این بخش لیستی از تصاویر تگ یا همان ضمیمه شده با همان موقعیت مکانی می‌بینید؛ حالا در پایین صفحه Deselect All را انتخاب کنید تا تیک تمام تصاویر لیست شده برداشته شود و در نهایت Done را انتخاب کنیدغ حالا بعد از نمایش پیام تایید، Confirm را انتخاب کنید.

 

select-photos-from-photo-map_appGet_ir

 

delete-photos-from-instagram-photo-map_AppGet_ir

 

با اینکار موقعیت مکانی از این تصاویر حذف خواهد شد و دیگر این تصاویر در بخش photo map هم وجود نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که با اینکار این دسته از تصاویر حذف نخواهند شد، بلکه تنها موقعیت مکانی ضمیمه شده به آنها حذف خواهد شد و همچنان این تصاویر در خبرخوان حساب کاربری شما وجود دارند.

می‌توانید همین مراحل را برای گروه دیگری از تصاویر تکرار کتید.

 

غیرفعال سازی دسترسی به موقعیت مکانی توسط برنامه کاربردی اینستاگرام

 

اگر قصد دارید امنیت و حریم خصوصی خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که برنامه کاربردی اینستاگرام به هیچ وجه به موقعیت مکانی شما دسترسی نخواهد داشت؛ می‌توانید این قابلیت را از برنامه اینستاگرام بگیرید.

برای اینکار به Setting بروید و برنامه Instagram را انتخاب کنید؛ پس از آن Location و در نهایت Never را انتخاب کنید.

 

instagram-location-access_AppGet_ir

 

بعد از اینکار دیگر نمی‌توانید تصاویر خود را با موقعیت مکانی که آنها را گرفته اید ترکیب کنید و مطمئن خواهید بود که اینکار هیچ وقت انجام نخواهد شد!

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.