خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

بهترین کاستوم رام ها برای Galaxy S6

توسط: محمدتقی قندیلی

در حالی که بزودی قرار است Galaxy S6 صاحب نسخه ۶ اندروید شود، اما همچنان قصد داریم تا با کاستوم رام های این مدل سرگرم شویم!

استفاده از کاستوم رام بروی این مدل فوایدی دارد از جمله، حذف برنامه های از پیش نصب شده، عملکرد بهینه و بهتر، کاهش مصرف باتری و شخصی سازی های بسیار.

البته در اکثر مواقع کاستوم رام ها میزبان همیشگی کاربرانشان نبوده اند و بعد از مدتی استفاده متوجه می‌‌شویم که کاستوم رام ها به اندازه رام های رسمی سازگاری و پایداری ندارند.

همچنین نکته دیگر در استفاده از کاستوم رام ها این است که معمولا افرادی که از تلفن های خود استفاده روزمره و عادی دارند به سراغ کاستوم رام نمی‌روند چرا که همان رام رسمی جواب کار  این دسته افراد را می‌دهد.

توجه داشته باشید که به نیاز های نرم افزاری برای نصب رام هایی که در ادامه قصد معرفی داریم توجه کنید؛ برخی رام ها بروی هر دو مدل یعنی Galaxy S6 و Galaxy S Edge قابل اجرا هستند و برخی از آنها برای هر دو مدل نسخه مخصوص دارند.

برای شروع نصب یک کاستوم رام بروی این مدل نیاز است که ابتدا بوت لودر(Boot Loader) را باز کنید، دسترسی روت (root) را ایجاد کنید و یک کاستوم ریکاوری(Custom Recovery) نصب کرده باشید.

 

بهترین Custom ROM مدل Galaxy S6 برای طرفداران TouchWiz

 

XtreStoLite Deodexed Mod Edition 2.4

کاستوم رام XtreStoLite بر اساس رابط کاربری TouchWiz است که هر کاربر شرکت سامسونگ خواستار آن است؛ اما ساده و بدون هیچگونه برنامه های کاربری اجباری و بی فایده.

فقط ۴۸۰ مگابایت فضا را اشغال می‌کند یعنی حتی کمتر از یک چهارم فضایی که رابط کاربری رسمی شرکت سامسونگ اشغال می‌کند، اما تمام امکانات آن را شامل می‌شود.

 

Galaxy-S6-xtrestrolite-rom-shutter-sound-camera

 

XtreStoLite منوی Reboot پیشرفته تری را اضافه می‌کند، در این رام KNOX حذف شده است و اما به SuperUser و  BusyBox و همچنین ضبط کننده تماس دسترسی خواهید داشت؛  تنظیماتی هم برای حذف دکمه های S-Finder و Connect برای شما ایجاد شده است؛ از دیگر امکانات اضافه شده به این رام می‌توان به برنامه دوربین تغییر یافته، حالت باتری ۳MinIt، تغییر وضعیت صدای شاتر دوربین و ترمیمی هم برای حفره “No Deep Sleep” اشاره کرد.

 

بهترین Custom ROM مدل Galaxy S6 برای طرفداران شخصی سازی

 

AllianceROM

اگر به امکان شخصی سازی اهمیت زیادی می‌دهید، بهترین انتخاب رام AllianceROM است؛ این رام دارای طرح ها یا به اصطلاح Theme های بسیار زیادی است.

در این رام هیچ کدام از امکانات موجود در TouchWiz را از دست نخواهید داد، بنابراین این رام همان اساس را به اضافه چندین انتخاب ریز و جزئی تر برای شما فراهم می‌کند.

 

AllianceROMForGalaxyS6

 

در کنار Theme Manager و Backup Engine این رام به وسیله نصب کننده محبوب Aroma Installer به کمک شما می‌آید؛ بنابراین طبق سنت همیشگی Aroma Installer شما می‌توانید در همان ابتدای نصب این رام بسیاری از بخش ها را حذف کنید یا سفارشی شده نصب کنید.

 

بهترین Custom ROM مدل Galaxy S6 برای طرفداران عمر باتری

 

Tyrannus ROM

اساس طراحی این رام سرعت و عمر بالای باتری بوده است؛ بسیاری از قابلیت های این رام مشابه رام های قبلی معرفی شده است، همگی دئودکس شده اند و در قالب فایل Zip هستند، بدون هیچ گونه برنامه های اجباری و اضافی، دارای نصب کننده Aroma Installer هستند و مشکل No Deep Sleep در آنها رفع شده است و همچنین به SuperUser ،BusyBox ،Viper4AndroidFX، ویرایش build.prop، ضبط مکالمه دسترسی دارید.

اما تفاوت اصلی رام Tyrannus با بقیه رام های معرفی شده در سرعت بالا در عملکرد و همچنین عمر بالای باتری است.

 

AndroidPIT-Tyrannus-ROM-Galaxy-S6-w782

 

البته تغییرات ایجاد شده در رام ها زیاد هستند و ما فقط به بیان کلیات بسنده کردیم!

لطفا توجه داشته باشید که قبل از فلش زدن هر رام، آخرین دیدگاه ها و بازخورد های مربوط به رام را بررسی کنید و همچنین اگر با فلش زدن رام آشنا نیستید قبل از انجام، مطالعات خود را زیاد تر کنید و مطمئن شوید که مسئولیت بروز مشکلات احتمالی در هنگام فلش زدن را خودتان می‌پذیرید.

 

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.