خرید گیفت کارت گوگل پلی
خرید گیفت کارت

EMUI – اطلاعاتی در مورد امکانات جدید این رابط کاربری

توسط: محمدتقی قندیلی

بر اساس صحبت هایی که با Christophe Coutelle، مردی که در پشت پرده تجارت نرم افزاری و برند Huawei تاثیر زیادی دارد انجام شد، او گوشه ای از جزئیات و ویژگی های رابط کاربری جدید EMUI را بازگو کرد.

پس از عرضه Mate 9، شرکت Huawei قصد دارد تا رابط کاربری خود یعنی EMUI را ارتقا دهد. این قضیه می‌تواند خبر بسیار خوبی برای کاربران باشد؛ به ویژه کاربرانی که نسبت به مشکل اعلان های گوشی و آپدیت های دیر به دیر این شرکت معترض بودند.

هدف از ارتقا EMUI 5 ، ساده سازی قسمت های مختلف و کوتاه کردن دوره آپدیت ها می‌باشد. بنابر این احتمالا از این به بعد شاهد آپدیت های سریعتری از جانب این شرکت خواهیم بود.

گوشی های هوشمند Mate 8، P9، Nova و Honor 8 اولین گوشی هایی خواهند بود که این آپدیت را دریافت می‌کنند. علاوه بر این نسخه بتای این آپدیت هم اکنون برای Mate 8 و P9 در حال اجرا می‌باشد.

Coutelle در صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که ((ما قصد داریم تا جایی که می‌توانیم این آپدیت را برای گوشی های بیشتری در دسترس قرار دهیم. ))

 

EMUI

 

همانطور که بسیاری از کاربران اندرویدی در جریانند، احتمالا آپدیت اندروید ۷ برای گوشی های Mate S و P8 در دسترس نباشد.

در این زمینه سخن گوی این برند کاربران خود را امیدوار ساخت. در واقع بسیاری از امکانات و پیشرفت هایی که در ادامه توضیح می‌دهیم، می‌توانند بدون وجود اندروید ۷ در گوشی های تاپ ۲۰۱۵ نیز وجود داشته باشند.

طبق گفته های سخن گوی Huawei : ((در دسترس نبودن آپدیت اندروید ۷ به این معنا نیست که ما آپدیت های امنیتی را برای شما ارائه نمی‌دهیم و همچنین به این معنی نیست که امکانات EMUI 5 دیگر برای شما وجود نخواهد داشت.))

 

EMUI 5 : شارژ باتری و اعلان های فوری تناقضی با یکدیگر ندارند

 

متخصص نرم افزاری این شرکت می‌گوید : ((در گذشته، کاربران Huawei برنامه های در حال اجرای خود را به صورت دستی می‌بستند تا شارژ باتری خود را حفظ کنند. این مسئله در EMUI 4.1 با ارائه یک آپدیت حل شده است. شرکت Huawei در حال کار کردن بر روی لیست سفیدی از برنامه هاست که هنگامی که در پشت زمینه در حال اجرا هستند توسط سیستم بسته نشوند. این امکان برای نسخه های قدیمی تر EMUI تا نسخه ۴٫۱ آن اضافه خواهد شد.))

اما زمانی که از Coutelle درخواست شد که لیست را نشان دهد، او گفت که این لیست برای کاربران قابل دسترس نمی‌باشد.

به طور کلی در EMUI 5 خبری از این لیست نبوده و خود کاربر تصمیم می‌گیرد که چه برنامه ای در پشت زمینه بسته شود.

 

EMUI

 

تصویر بالا نشان دهنده این منوی مدیریت و بهینه سازی در EMUI 4.1 و EMUI 5 می‌باشد. در این تصویر، در سمت چپ منوی مدیریت برنامه ها در Honor 8 با EMUI 4.1 را مشاهده کرده و در سمت راست منوی مدیریت برنامه های Mate 9 با EMUI 5 را می‌بینید.

به طور عکس می‌توان از این امکان نتیجه گرفت که در این منو علاوه بر ویژگی های مختلف آن، کاربر می‌تواند ببیند که کدام برنامه ها توسط سیستم در پشت زمینه بسته می‌شوند.

همچنین اگر کاربر هیچ عملی در این منو انجام ندهد، هیچ گونه بهینه سازی اضافی در مورد دستگاه انجام نخواهد گرفت.

البته در بعضی مواقع ممکن است در صورت استفاده از این ویژگی ها، کاربر با مشکلاتی نیز رو به رو شود. به طور مثال در صورتی که برنامه تلگرام را از پیش زمینه برداشته و آزاد بگذارید ممکن است تنها به شما پیام های ورودی را نشان دهد.

همچنین Coutelle می‌گوید : ((میزان نگه داری شارژ باتری، در صورت استفاده سنگین توسط کاربر و استفاده نکردن از این ویژگی ها، پیشرفتی نخواهد داشت.))

 

EMUI

 

Huawei در آینده قصد دارد تا در گوشی های هوشمند خود از سیستم فراگیری ماشینی (Machine Learning) استفاده نماید.

این سیستم به بررسی رفتار کاربر می‌پردازد و سیستم عامل را با آن تطبیق می‌دهد.

به طور مثال، اینکه کاربر از چه برنامه هایی و اغلب در چه زمان استفاده می‌کند را بررسی کرده و این برنامه ها را در پیش زمینه خود نگه می‌دارد.

این سیستم نیز در EMUI 5 به صورت بهبود یافته وجود داشته و با هدف بهبود عملکرد پردازنده، رم و حافظه طراحی شده است.

Huawei Mate 9 دارای چیپست پردازنده Kirin 960 می‌باشد که این گوشی را به گوشی فوق العاده سریع تبدیل می‌کند. وجود سیستم فراگیری ماشینی باعث می‌شود تا این گوشی همچنان سریع باقی بماند.

این فرایند فراگیری ماشینی، به صورت آفلاین اتفاق افتاده و اطلاعات در حافظه دستگاه ذخیره می‌شوند. البته Coutelle زمان دقیقی برای ورود این تکنولوژی به دستگاه های Huawei تعیین نکرد.

بازخورد های EMUI تا کنون مثبت بوده است

 

همانطور که در چندی پیش به معرفی Mate 9 پرداختیم، EMUI 5 می‌تواند گام بزرگی برای جلو افتادن این گوشی از سایر رقبای خود باشد.

بنابر این، این مسئله که بازخورد های EMUI تا کنون مثبت بوده است امری بدیهی می‌باشد.

امکاناتی نظیر ظاهر زیبا، منو های ساده، سیستم اعلان های شبیه به اندروید ۷ و منوی مدیریت برنامه های این رابط کاربری پیشرفت خوبی برای آن به حساب می‌آیند.

 

EMUI

 

البته در آینده بازخورد های کاربران بررسی شده و این که این رابط کاربری به چه چیز های دیگری نیاز دارد مشخص خواهد شد.

هم اکنون آپدیتی برای Mate 9 نیاز است که سیستم اعلان های آن را بهبود بخشد و دیگر تمامی برنامه ها را در یک اعلان نمایش ندهد.

با توجه به پیشرفت های مشاهده شده در آینده شاهد پیشرفت و گسترش زیاد سیستم فراگیری ماشینی خواهیم بود. این سیستم علاوه بر منحصر به فرد کردن گوشی هوشمند برای کاربر، توانایی و قابلیت های گوشی را نیز افزایش خواهد داد.

همچنین در آینده شاهد رابط کاربری های قدرتمند و هوشمندانه ای خواهیم بود که نیاز کاربر را از همه نظر برطرف خواهند کرد.

 

نظر شما در مورد EMUI چیست؟ آیا در صورت استفاده از آن راضی بودید ؟ آیا ویژگی خاصی برای اضافه شدن به این رابط کاربری در نظر دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه
نظرات کاربران سایت

ثابت کنید ربات نیستید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.